Zlatá mince Jen počkej! - Vlk

Únor 2021 - Pamětní mince ČM - Zlatá mince Jen počkej! - Vlk
Zlatá mince Jen počkej! - Vlk

Kdo by neznal nesmrtelnou sovětskou grotesku Jen počkej, zajíci! Na první zlaté minci České mincovny z pětidílné minisérie, která připomíná animované hrdiny i jejich příběhy, se objevuje vlk.

Kalhoty do zvonu, růžová košile, užmoulaná cigareta…
Zatímco vlkův vzhled byl založen na vlasatém individuu s vypouklým břichem a cigaretou mezi rty, které režisér Vjačeslav Kotěnočkin potkal na ulici, jeho záporný charakter vyšel ze zkušenosti výtvarníka Svetozara Rusakova, kterého v Novosibirsku ve válečném roce 1941 předběhl ve frontě na lístky do kina nějaký gauner.

Reverzní strana oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., předkládá veselého vlka, který si i přes své chuligánství získal divácké sympatie. Kompozici dotváří opis JEN POČKEJ! – VLK. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Nedílnou součástí vlkovy mince je speciální sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci pěti mincí.Autor: Petr Patka, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 16 mm, hmotnost: 3.11 g, nominál: 5 NZD

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(300 ks)
7.990 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_Vlk_proof_obal_1
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_Vlk_proof_obal_2
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_Vlk_proof_obal_3
2021_5_NZD_Au_Jen_Pockej_Vlk_proof_obal_4