Zlatá mince Čtyřlístek - Pinďa

Listopad 2019 - Pamětní mince ČM - Zlatá mince Čtyřlístek - Pinďa
Zlatá mince Čtyřlístek - Pinďa

Čtyřdílnou sběratelskou minisérii, která vychází u příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku, zahájil geniální kocour Myšpulín. Druhá zlatá mince České mincovny je věnována Pinďovi.

Pinďa je zajíc,
kterého poznáte podle červených kalhot s jednou kšandou. Na rozdíl od zbytku Čtyřlístku je tichý, bojácný a šlamastykám se nejraději vyhýbá. Díky dlouhým uším naštěstí slyší všechno, co se kde šustne, a tak mu nic neunikne. Navíc je – jako správný ušák – vynikající sprinter. Není ale žádný strašpytel! I když dobrodružství zavedou Čtyřlístek třeba do dalekého vesmíru, mezi upíry nebo do krutého středověku, Pinďa se jich vždy účastní a často překoná svůj strach, aby zachránil situaci. I když ho Bobík, který nemá strach z ničeho a nikoho, často škádlí, lepší kamarády byste hledali jen těžko…

Autorkou reliéfu pamětní mince, který vychází z původních komiksových ilustrací, se stala Mária Filová, DiS. Na reverzní straně najdete Pinďu při jeho oblíbené kratochvíli – sportu. Kompozici reverzu dotváří ještě Pinďův autogram. Averzní strana pak předkládá nezbytné náležitosti ostrova Niue, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince – jsou jimi profil a jméno královny Alžběty II., nominální hodnota mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2019.

Nezapomeňte, že kompletní sbírku čtyř komiksových mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo součástí Myšpulínovy mince.Autor: Mária Filová, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 16 mm, hmotnost: 3.11 g

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(300 ks)
7.520 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_5_NZD_Au_Pinda_proof_etue