Zlatá půluncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén

Červen 2019 - Medaile a repliky hist. mincí - Zlatá půluncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén
Zlatá půluncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén

Zlaté medaile Karla Gotta vycházejí v nákladu 500 kusů a součástí každého je číslovaný certifikát pravosti. Těchto prvních 300 kusů je navíc ručně číslováno přímo na hraně medaile!

V nabídce bylo unikátní číslo 002 ! - číslo 001 dostal "MISTR". Rezervováno.

Třetí a závěrečná zlatá medaile z minisérie České mincovny, která vychází u příležitosti osmdesátých narozenin Karla Gotta, vzdává hold muži, který se stal celospolečenským fenoménem.

Hvězda Karla Gotta září na profesionální hudební scéně již od roku 1962, kdy vydal první gramodesku, a ani v osmdesáti letech mistr ještě nekončí. Proč taky, když zástupy při vyslovení jeho jména stále šílí. Muži chtějí být jako on a ženám se při pomyšlení na něj podlamují kolena. Mnozí lidé žijí v domnění, že na koncerty Karla Gotta chodí jen postarší publikum nostalgicky vzpomínající na doby, které odnesl čas. Skutečnost ale nemůže být dále od pravdy. Umělce, jehož jméno je synonymem talentu, profesionality, noblesy a úspěchu, zná totiž bez nadsázky každý Čech bez ohledu na pohlaví, věk či hudební vkus. Věhlas Karla Gotta se rozšířil i daleko za hranice vlasti a mnohé světové hvězdy mu jeho úspěch mohou jen tiše závidět. Milují ho v Rakousku, Rusku i Polsku. Absolvoval nespočet koncertních vystoupení po celé Evropě, USA, Kanadě, Číně, Austrálii nebo Japonsku a v mnoha těchto zemích spolupracuje s vydavatelskými firmami. Vydal stovku řadových alb a další stovku alb výběrových, přičemž celkové prodeje se odhadují na bezmála 30 milionů nosičů. O výčet jeho hudebních ocenění nemá smysl se pokoušet. Režiséři ho chtějí mít ve svých filmech, moderátoři ve svých talk show. Jeho obrazy se prodávají i za šestimístné cifry. Přesto všechno Karlu Gottovi úspěch nestoupl do hlavy a zůstává svůj…

Medailér Asamat Baltaev, DiS., zachytil na averzní straně medaile současnou podobu mistra – s vousy a ve stylovém klobouku. Reverzní straně stylizované do podoby vinylové desky pak vévodí český slavík obklopený názvy vybraných států, ve kterých Karel Gott koncertoval.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 28 mm, hmotnost: 15.56 g

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká s číslováním


Proof
(300 ks)
49.900 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_Au_medaile_Karel_Gott_fenomen_proof_etue_1
2019_Au_medaile_Karel_Gott_fenomen_proof_etue_2