Zlatá půluncová číslovaná medaile Karel Gott - Malíř

Březen 2019 - Medaile a repliky hist. mincí - Zlatá půluncová číslovaná medaile Karel Gott - Malíř
Zlatá půluncová číslovaná medaile Karel Gott - Malíř

Zlaté medaile Karla Gotta vycházejí v nákladu 500 kusů a součástí každého je číslovaný certifikát pravosti. Těchto prvních 300 kusů je navíc ručně číslováno přímo na hraně medaile!

Druhá zlatá medaile z třídílné minisérie České mincovny, která vychází u příležitosti osmdesátých narozenin Karla Gotta, je věnována mistrovi v úloze uznávaného malíře.

Mohlo by se zdát, že pro Karla Gotta je malování pouhým způsobem, jak se odreagovat od stresu ze showbyznysu. Ve skutečnosti však jde o celoživotní vášeň a mistrova láska k výtvarnému umění je možná ještě silnější než jeho láska k hudbě. Karel Gott maloval už jako malý chlapec a svůj první obraz stvořil v deseti letech. Talent v něm rozpoznala maminka, která mu pod vánoční stromeček nachystala kompletní malířskou výbavu, a rozvíjel ho jeho třídní učitel, který ho brával k sobě do ateliéru. Když se pak dospívající mladík, který navštěvoval výstavy a četl knihy o slavných malířích, pokusil o přijetí na Uměleckoprůmyslovou školu v Praze, bohužel neuspěl. „Nebyl jsem mezi čtyřiceti šťastlivci, kteří byli přijati ze šesti set uchazečů, a tak jsem pln zklamání kufřík s barvami zase zavřel. Vyhověl jsem tak alespoň přání otce a nastoupil jsem do učiliště, abych se vyučil elektromechanikem,“ vzpomíná Karel Gott, který tehdy jistě netušil, jaké bude jeho skutečné životní poslání. Přestože si ho nakonec vybrala jiná múza, malování je důležitou součástí jeho života. Když dnes zpěvák maluje, je to vždy pro radost – nikdo a nic ho nesvazuje a tak by to v umění mělo být…

Medailérka Mária Filová, DiS., věnovala averzní stranu medaile portrétu mistra ve středním věku, který je umístěný na malířské paletě. Reverzní strana pak nese podpis Karla Gotta zakomponovaný do sady malířských potřeb – možná právě té, kterou dostal jako malý chlapec od maminky.Autor: Mária Filová, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 28 mm, hmotnost: 15.56 g

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká s číslováním


Proof
(300 ks)
35.950 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_Au_medaile_Karel_Gott_malir_etue_open
2019_Au_medaile_Karel_Gott_malir_popis