Zlatá uncová medaile Petřínská rozhledna

Březen 2017 - Medaile a repliky historických mincí - Zlatá uncová medaile Petřínská rozhledna
Zlatá uncová medaile Petřínská rozhledna

Desátým přírůstkem sběratelské série pamětních medailí nazvané Rozhledny je stavba inspirovaná proslulou Eiffelovou věží – Petřínská rozhledna –, která se představuje v jedné trojské unci ryzího zlata.

Petřínská rozhledna je elegantním důkazem toho, že vyhlídkové věže nemusejí vyrůstat jenom v horských oblastech. Stojí v nadmořské výšce 324 m n. m. a je jednou z nejvýraznějších dominant stověžaté Prahy. Z temene návrší Petřín, které se tyčí nad Malou Stranou, mohou její návštěvníci obdivovat majestátní panorama hlavního města s dominantním Pražským hradem a vinoucí se řekou Vltavou. To ale není vše – z plošiny nacházející se ve výšce 55 metrů mohou za jasného počasí spatřit také mytický Říp, České středohoří a Brdy, na dalekém severovýchodě pak dokonce i krkonošský masiv.

Petra Brodská, DiS., talentovaná medailérka a autorka výtvarného návrhu ražby, věnovala averzní stranu pohledu na osmibokou ocelovou věž od její paty a opisu PETŘÍNSKÁ ROZHLEDNA. Reverz nese detailní pohled na příhradovou konstrukci a jedno z osmi ramen ukotvených v kamenných blocích spolu s následujícími texty: VÝŠKA 65 m; 324 m n. m.; 16. BŘEZNA – 20. SRPNA 1891 (tj. doba trvání stavebních prací).Autor: Petra Brodská, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31,1 g

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká s popisem


Proof
(300 ks)
---
(0 ks skladem)
Další obrázky
2017_Au_medaile_Petrinska_rozhledna_etue_velka