Svatební dukát 2017 s věnováním

Leden 2017 - Dárkové medaile - Svatební dukát 2017 s věnováním
Svatební dukát 2017 s věnováním

 Medaile uložena v kapsli a v barevném blistru s popisem jehož součástí je certifikát České mincovny.

Personifikace:

Maximálně 3 řádky o maximálně 10 znacích na řádek (včetně mezer).

Můžete rezervovat přes Emisní plán ČM 2017, žádankou nebo emailem. Dodání je do 14 dnů od uhrazení zálohy.

Zlatý Svatební dukát České mincovny je vkusným darem pro novomanžele, který v sobě spojuje originální symboliku, hodnotu drahého kovu a citovou hodnotu v podobě vyrytého věnování.

Mince byly odpradávna, kdy se ještě všechny vyráběly z drahých kovů a neměly papírovou či plastikovou obdobu, symbolem bohatství, prosperity a jistoty. Není proto divu, že hrály důležitou roli ve svatebních rituálech našich předků. Nejstaršími mincemi nalezenými na českém území jsou zlaté statéry, lidově řečené duhovky, které používali Keltové. Na rozdíl od římských současnic měly keltské ženy téměř rovnocenné postavení se svými muži a svatební mince měla symbolizovat ochotu páru sdílet vše, co na světě mají. V mnoha zemích po celém světě je peníz z drahého kovu dodnes přáním štěstí a všeho nejlepšího oběma novomanželům.

Takový je i nový zlatý dukát České mincovny pro rok 2017. Autorem jeho averzní strany je nadaný medailér Roman Shamilyan – věnoval ji vtipné symbolice hodinového strojku, který evokuje spolehlivě šlapající manželství. Jednotlivá ozubená kolečka skrývají srdce a čtyřlístek – symboly lásky a štěstí – a také dům, strom a kočárek odkazující na staré rčení „postav dům, zasaď strom a zploď syna“. Reverzní strana patří pergamenovému svitku, na který bude vyryto vaše osobní věnování či jiný text dle vašeho přání o rozsahu 3 řádků po 10 znacích včetně mezer.

Tematické balení v podobě knížečky s přebalem obsahuje vedle zlatého dukátu také prostor pro vlepení svatební fotografie a vepsání údajů o velkém dni novomanželů.Autor: Roman Shamilyan
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 20 mm, hmotnost: 3.49 g

Ryzost: 986/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
8.650 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2017_Svatebni_dukat_Au_blistr_1
2017_Svatebni_dukat_Au_blistr_2
2017_Svatebni_dukat_Au_blistr_3
2017_Svatebni_dukat_Au_blistr_4
2017_Svatebni_dukat_Au_blistr_5