Zlatý dukát k narození dítěte 2017 s věnováním

Leden 2017 - Dárkové medaile - Zlatý dukát k narození dítěte 2017 s věnováním
Zlatý dukát k narození dítěte 2017 s věnováním

 Medaile uložena v kapsli a v barevném blistru s popisem jehož součástí je certifikát České mincovny.

Personifikace:

Maximálně 3 řádky o maximálně 10 znacích na řádek (včetně mezer).

Můžete rezervovat přes Emisní plán ČM 2017, žádankou nebo emailem.

Zlatý peníz pro štěstí dávali novorozeným dětem do kolébky již naši předkové. Nešlo o jen tak ledajaký peníz, ale o proslulý dukát. Na tento krásný zvyk navazuje Česká mincovna ražbou Dukátu k narození dítěte.

Dukátové ražby mají v Čechách dlouhou tradici. Jako první u nás začal razit zlaté mince (tehdy ještě zvané florény) Jan Lucemburský, na kterého navázal Otec vlasti Karel IV. Jeho české dukáty byly v oběhu po několik staletí. V moderní době na ně pak navázaly dukáty československé a svatováclavské. Pro svou krásu a především hodnotu se staly osvědčeným dárkem, který miminko dostávalo, aby v životě netrpělo nouzí. Po druhé světové válce se na dukáty do peřinky takřka zapomnělo, ale Česká mincovna se tuto tradici rozhodla oživit ražbou vlastních zlatých dukátů určených přímo pro příležitost narození dítěte. Krása a hodnota zlata zůstaly a přidala se k nim ještě nevyčíslitelná hodnota osobní v podobě vyrytého věnování.

Výtvarné podoby averzní strany dukátu se ujala talentovaná medailérka Lenka Nebeská, DiS. Zvolila motiv spícího miminka zavinutého do šátku. Ten je obklopený ptačími pery symbolizujícími čápa či vránu, kteří dle pověsti nesou dítě novopečeným rodičům. Kompozici doplňuje text DUKÁT K NAROZENÍ DÍTĚTE 2017. Reverzní strana je ovinuta stužkou ve tvaru srdce, která vymezuje prostor pro vyrytí textu. Ten může mít podobu osobního vzkazu, jména, data narození, … – fantazii se meze nekladou. Jediným limitem je rozsah textu: 3 řádky po 10 znacích včetně mezer.

Emise je uložena do elegantního dárkového balení, které stejně jako dukát můžete přizpůsobit svým představám. Obsahuje prostor pro vepsání údajů o miminku a věnování i pro vložení fotografie.Autor: Lenka Nebeská, DiS. / ak. soch. Michal Vitanovský
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 20 mm, hmotnost: 3.49 g

Ryzost: 986/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
6.450 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2017_zlaty_Dukat_k_narozeni_ditete_blistr_1
2017_zlaty_Dukat_k_narozeni_ditete_blistr_2
2017_zlaty_Dukat_k_narozeni_ditete_blistr_3
2017_zlaty_Dukat_k_narozeni_ditete_blistr_4
2017_zlaty_Dukat_k_narozeni_ditete_blistr_5