Zlatý dukát ke křtu s věnováním

Leden 2017 - Dárkové medaile - Zlatý dukát ke křtu s věnováním
Zlatý dukát ke křtu s věnováním

 Medaile uložena v kapsli a v barevném blistru s popisem jehož součástí je certifikát České mincovny.

Personifikace:

Maximálně 3 řádky o maximálně 10 znacích na řádek (včetně mezer).

Můžete rezervovat přes Emisní plán ČM 2017, žádankou nebo emailem. Dodání je do 14 dnů od uhrazení zálohy.

Svatý křest je pro věřícího významnou událostí, při které se stává dítětem Božím. Od dávných dob je zvykem ho na této cestě doprovodit vzácným dárkem – například zlatým dukátem od České mincovny s vyrytým věnováním.

Iniciační svátost křtu je obřad, jehož podstatou je očištění člověka od hříchu pomocí vody, ale symbolizuje také smrt a vzkříšení spolu s Ježíšem Kristem. Pokřtěný – tedy znovuzrozený – člověk proto dostává nové jméno, které vyjadřuje nový život v křesťanské víře. Stalo se zvykem, že vedle nového jména pokřtěný dostává také dárek – v historii mu kmotříček či kmotřička věnovali zpravidla minci či medaili z drahého kovu a věnovat mu ji mohou i nyní.

Averzní strana zlatého dukátu patří symbolickému vyobrazení aktu křtu – hrdá matka drží své dítě oblečené do sváteční košilky a duchovní mu uděluje křest. Autorem výtvarné podoby averzu je význačný rytec Nikolay Baltaev (možná znáte jeho syna Asamata, talentovaného medailéra, který se proslavil řadou realizací pro Českou mincovnu i Českou národní banku). Reverzní strana dukátu pak vedle ozdobného motivu předkládá prostor pro vaši fantazii – vyryjeme na ni text dle vašeho přání, například jméno pokřtěného a datum křtu či osobní věnování.

Vaše věnování spolu s osobními údaji pokřtěného můžete vepsat také do dárkového balení v podobě elegantního leporela s přebalem.Autor: ak. soch. Nikolay Baltaev
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 20 mm, hmotnost: 3.49 g

Ryzost: 986/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
9.690 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2017_zlaty_Dukat_ke_krtu_blistr_1
2017_zlaty_Dukat_ke_krtu_blistr_2
2017_zlaty_Dukat_ke_krtu_blistr_3
2017_zlaty_Dukat_ke_krtu_blistr_4
2017_zlaty_Dukat_ke_krtu_blistr_5
2017_zlaty_Dukat_ke_krtu_blistr_6