Stříbrná mince Čtyřlístek - Fifinka

Únor 2020 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Čtyřlístek - Fifinka
Stříbrná mince Čtyřlístek - Fifinka

U příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku začala vycházet sběratelská minisérie České mincovny, která nyní představuje svou třetí minci. V ryzím stříbře se objevuje Fifinka.

Fifinka
je milá, pracovitá a krásná fenka, kterou spolehlivě poznáte podle žluté mašle a růžových šatů s bílou krajkou. Do Třeskoprsk přináší tolik potřebný ženský element a bez ní by jinak mužská domácnost rázem skončila vzhůru nohama. Myšpulín, Pinďa a Bobík by se ztratili pod horou nepořádku nebo by, nedej bože, zemřeli hlady. Fifi se ale o své kamarády neúnavně stará – vaří, pere, uklízí, zahradničí, … I když se občas poleká a není tak silná jako její kluci, nevynechá žádné dobrodružství. Dokáže si poradit s mimozemšťany i lochnesskou příšerou, ale pod praktickou slupkou pragmatické fenky se skrývá romantická duše, která má ráda zamilované příběhy a pohádky…

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky Márie Filové, DiS., proto předkládá Fifinku při jednom z jejích pohádkových dobrodružství. V přestrojení za čarodějku letí na koštěti a prchá před strašidelným duchem. Kompozici reverzu dotváří ještě Fifinčin krasopisně vyvedený autogram. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2020 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že kompletní sbírku čtyř komiksových mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo součástí Myšpulínovy mince.Autor: Mária Filová, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 30 mm, hmotnost: 10 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(600 ks)
1.240 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_1_NZD_Ag_Ctyrlistek_Fifinka_proof_etue
2020_1_NZD_Ag_Ctyrlistek_Fifinka_proof_karta