Stříbrná medaile Mandala - Zdraví

Březen 2020 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná medaile Mandala - Zdraví
Stříbrná medaile Mandala - Zdraví

Můžete rezervovat Emisním plánem ČM 2020, emailem nebo žádankou. Uvedená cena medaile je orientační a bude známa po jejím vydání.

Třetí stříbrná medaile České mincovny z dárkového cyklu pro každou příležitost nese mandalu s motivem zdraví.

Slovo mandala pochází ze staroindického sanskrtu a lze ho přeložit jednoduše jako kruh. Jeho význam už ale tak jednoduchý není – představuje nekonečno, dokonalost, rovnováhu, jednotu, … Mandaly mají podobu kruhového obrazce se středem, z něhož – či do něhož – směřují symetricky uspořádané tvary. Vedle tvarů, které symbolizují mužskou energii, obsahují mandaly také barvy, které zastupují energii ženskou. Barvy proto nesmějí chybět ani na stříbrných medailích. Síla každé mandaly je schovaná v jejím středu, kde všechno začíná i končí, a tak je doprostřed medaile vsazen skleněný kámen. Přestože si lidé spojují mandaly především s civilizacemi jižní Asie, jejich variace se vyskytují napříč časem, kulturami i náboženskými a filozofickými systémy – stačí se podívat na okna evropských katedrál nebo na lapače snů amerických Indiánů. Představují nástroj pro relaxaci, meditaci a sebepoznání, ale také pro řešení problémů či plnění přání. Protože největším přáním je pro mnoho lidí pevné zdraví, stalo se motivem třetí dárkové mandaly České mincovny.

Averzní strana medaile, jejíž autorkou je mladá medailérka Kristýna Šánová, nese kolorovaný zelenomodrý ornament – ne nepodobný pohledu do kaleidoskopu – se skleněným středem. Reverzní strana medaile, která je reliéfní, je společná celé řadě mandal České mincovny.

Dárková medaile představuje originální talisman. Další mandaly, které najdete v nabídce České mincovny, nesou motivy lásky a přátelství.Autor: Kristýna Šánová
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 34 mm, hmotnost: 16 g

Emise: březen 2020


Ryzost: 999/1000 Ag, kolorováno
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_Ag_medaile_Mandala_zdravi_proof_etue