Stříbrná mince Čtyřlístek - Bobík

Duben 2020 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Čtyřlístek - Bobík
Stříbrná mince Čtyřlístek - Bobík

Sběratelskou minisérii, která začala vycházet u příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku, uzavírá čtvrtá mince České mincovny. V ryzím stříbře se objevuje Bobík.

Bobík je prasátko, které poznáte podle zelené košile a žlutých kalhot. V rukou mívá zpravidla Fifinčiny vyhlášené koláče nebo činky – ze všeho nejraději má totiž jídlo a sport. Zatímco Pinďa preferuje atletiku, Bobík dává přednost boxu a posilování. Má nejen silné tělo, ale také silnou vůli a jako správný vepřík je pořádně tvrdohlavý. Je nebojácný, ale také popudlivý a na rozdíl od Myšpulína, který k řešení problémů používá hlavu, dává přednost svým svalům. Někdy z něj jde strach, ale svou zlost zpravidla jen předstírá, aby postrašil nejrůznější zlořády, kteří se mu postaví do cesty…

Autorkou reliéfu pamětní mince, který vychází z původních komiksových ilustrací, se stala Mária Filová, DiS. Na reverzní straně najdete Bobíka, který zkouší Myšpulínův nejnovější vynález – kolečkové brusle na raketový pohon. Kompozici reverzu dotváří ještě Bobíkův podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné náležitosti ostrova Niue, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince – jsou jimi profil a jméno královny Alžběty II., nominální hodnota mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2020.Autor: Mária Filová, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 30 mm, hmotnost: 10 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(600 ks)
1.240 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_1_NZD_Ag_Ctyrlistek_Bobik_proof_etue
2020_1_NZD_Ag_Ctyrlistek_Bobik_proof_karta