Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Jaromír Jágr

Únor 2020 - Pamětní mince ČM - Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Jaromír Jágr
Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Jaromír Jágr

Na jedenácté zlaté minci České mincovny z cyklu „Legendy československého hokeje“ se objevuje další ze „zlatých hochů“, kterým není nikdo menší než Jaromír Jágr.

„Džegr“
jako jediný ze zlaté party z Nagana stále hraje a je nezpochybnitelně jedním z nejlepších hokejistů všech dob. Zvítězil na olympijských hrách, dvakrát na mistrovství světa a dvakrát ve Stanleyově poháru, a je proto členem elitního spolku Triple Gold Club. Vedle působení v národní reprezentaci propůjčil své mimořádné schopnosti celé řadě hokejových klubů. Všechno začalo u Pittsburgh Penguins, poté následovaly kluby Washington Capitals, New York Rangers, Avangard Omsk, Philadelphia Flyers, Dallas Stars, Boston Bruins, New Jersey Devils, Florida Panthers, Calgary Flames, a nakonec Rytíři Kladno, kde působí v současnosti. Těžko uvěřit, že od draftu Jaromíra Jágra do NHL, kdy mu bylo osmnáct, uplynulo celých třicet let… Jak útočník dokáže držet krok s o generaci mladšími hráči? „Musíte mít vůli, i když vaše tělo nechce. Musíte být k sobě neústupní a trénovat ještě poctivěji. Kdybych toho nebyl schopný, asi bych skončil. Jakmile bych se nedonutil trénovat, byl by to pro mě jasný signál, abych ukončil kariéru, protože pak bych se nemohl zlepšovat. Zázraky se nedějí. Člověk se nevzbudí a nebude o deset let mladší,“ prozrazuje hokejista s věčně chlapeckým úsměvem na tváři.

Reverzní straně pamětní mince, která je dílem medailéra MgA. Martina Daška, vévodí portrét Jaromíra Jágra s ikonickým účesem. Bustu obklopuje hokejistovo jméno, číslo dresu 68 a opis NAGANO 1998 – MISTR SVĚTA 2005 2010 – VÍTĚZ STANLEY CUPU 1991 1992 – ČLEN SÍNĚ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci státu Samoa, nese jejich averzní strana nezbytné atributy tohoto zahraničního emitenta – státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2020 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST).

Minci Jaromíra Jágra si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku, která pojme kompletní sérii čtrnácti hokejových mincí.Autor: Roman Shamilyan
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 22 mm, hmotnost: 7.78 g

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(200 ks)
24.900 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_25_WST_Au_Jaromir_Jagr_proof_etue
2020_25_WST_Au_Jaromir_Jagr_proof_karta