Zlatá mince Čtyřlístek - Fifinka

Únor 2020 - Pamětní mince ČM - Zlatá mince Čtyřlístek - Fifinka
Zlatá mince Čtyřlístek - Fifinka

Můžete rezervovat Emisním plánem ČM 2020, emailem nebo žádankou. Uvedená cena mince je orientační a bude známa po jejím vydání.

Sběratelská minisérie České mincovny, která začala vycházet u příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku, představuje svou třetí minci. V ryzím zlatě se objevuje Fifinka.

Fenka Fifinka
je jediná holka v jinak klučičí partě. Naštěstí je dokonalá hospodyňka, a tak si dokáže hravě poradit s výstřelky svých kamarádů – s chaosem, který způsobují Myšpulínovy vynálezy, s nepořádkem, který zůstává po Pinďových sportovních aktivitách, i s Bobíkovým věčně hladovým žaludkem. Svědomitě se stará o dům v Třeskoprskách a s citem pečuje o své nejbližší. Při všem tom vaření, uklízení, praní, šití a zahradničení ale nezapomíná dbát o svůj zevnějšek – bez ohledu na to, jestli se vypraví na nákup nebo do vesmíru, jí to vždycky sluší. Najde si i čas na své koníčky – ráda čte a ze všeho nejmilejší jsou jí pohádky…

Na reverzní straně mince, která je dílem medailérky Márie Filové, DiS., proto najdete Fifinku při jednom z jejích pohádkových dobrodružství. V přestrojení za čarodějku letí na koštěti a prchá před strašidelným duchem. Kompozici reverzu dotváří ještě Fifinčin úhledný podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2020 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že součástí Myšpulínovy mince bylo sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní čtyřdílnou kolekci komiksových mincí.Autor: Mária Filová, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 16 mm, hmotnost: 3.11 g

Emise: únor 2020


Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: hladká


Proof
(300 ks)
6.350 Kč
(0 ks skladem)