Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný se srdíčkem

Srpen 2019 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný se srdíčkem
Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný se srdíčkem

Po dárkových mincích, jejichž tématem byly narozeniny, štěstí, láska, užívání si života a narození dítěte, rozšířil produktovou řadu „Crystal Coin“ motiv strážného anděla. Andělská emise byla záhy vyprodána a pro velký zájem vychází znovu – již potřetí – s novým reliéfem i křišťálovým kamenem.

Unikátní stříbrné mince s broušeným českým křišťálem jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa –, jaké nemá na celém světě obdoby.

Strážný anděl je podle řady legend nadpřirozená bytost, která nad každým z nás drží ochrannou ruku a opatruje nás před vším zlým. Strážný anděl není jenom jeden jako například Gabriel či Michael – právě naopak. Ať už v něj věříte, nebo ne, každý z nás má svého vlastního. Ani na vteřinu nás neopouští, a tak nejsme nikdy sami. Provází nás životem, střeží naši duši, pomáhá nám překonávat nejrůznější překážky či zkoušky a v neposlední řadě je oddaným přítelem.

Nadaná medailérka Irena Hradecká, DiS., přisoudila andělu strážnému roztomilou podobu okřídleného děťátka. Na stříbrný reliéf pak navazuje broušený křišťálový kámen ve tvaru srdce, který anděl drží v dlaních. Kompozici reverzní strany dotváří ještě česko-anglický opis „TVŮJ STRÁŽNÝ ANDĚL – YOUR GUARDIAN ANGEL“. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD), jméno a portrét královny Alžběty II. a rok emise 2019.

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení. Součástí mince je také česko-anglicko-ruský certifikát pravosti, kam můžete vepsat své věnování a kterému vévodí anglický citát kazatele Phila Bosmanse, jehož překlad zní: „Andělem je ten, koho ti Bůh pošle do života, nečekaně a nezaslouženě, aby ti zažehl pár hvězd, když všechno potemní.“Autor: Irena Hradecká, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 50 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.250 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_2_NZD_Crystal_coin_andel_se_srdickem_Ag_obal_1
2019_2_NZD_Crystal_coin_andel_se_srdickem_Ag_obal_2
2019_2_NZD_Crystal_coin_andel_se_srdickem_Ag_obal_3
2019_2_NZD_Crystal_coin_andel_se_srdickem_Ag_obal_4