Stříbrná mince Čtyřlístek - Pinďa

Listopad 2019 - Pamětní mince ČM - Stříbrná mince Čtyřlístek - Pinďa
Stříbrná mince Čtyřlístek - Pinďa

Příběhy komiksového Čtyřlístku baví malé i velké čtenáře už rovných 50 let a při této příležitosti vychází sběratelská minisérie pamětních mincí. Po geniálním kocourovi Myšpulínovi se na stříbrné minci České mincovny objevuje zajíc Pinďa.

Pinďa
je z celého Čtyřlístku nejmladší – je bojácný a často potřebuje pomoc, ale nebojí se o ni požádat. Jeho kamarádi, kteří jsou chytřejší, silnější a zkušenější, se o něj dobře starají a vždycky mu poradí. Jako správný zajíc je Pinďa vynikajícím běžcem a atletem. Ke sportu ho vedla maminka, která měla ráda závody ve sprintu a jako malému mu namísto pohádek o dracích a princeznách vyprávěla o krásné přírodě. Ví se, že Pinďa se narodil na jaře, ale kolik je mu vlastně let? „Hrdinové Čtyřlístku jsou mladí, ale musí mít řidičák. A Pinďa zase někdy chodí do školy… Takže s věkem je to neurčité,“ vysvětluje autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček.

Reliéf pamětní mince vytvořila na základě původních komiksových ilustrací medailérka Mária Filová, DiS. Reverzní strana předkládá Pinďu jak jinak než při sportu – ve fotbalovém dresu s kopacím míčem. Kompozici reverzu dotváří ještě Pinďův podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že součástí Myšpulínovy mince bylo sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní čtyřdílnou kolekci komiksových mincí.Autor: Mária Filová, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 30 mm, hmotnost: 10 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(600 ks)
1.190 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_1_NZD_Ag_Pinda_proof_etue