Stříbrná medaile Mandala - Láska

Květen 2019 - Dárkové medaile - Stříbrná medaile Mandala - Láska
Stříbrná medaile Mandala - Láska

První stříbrná medaile České mincovny z dárkového cyklu pro každou příležitost nese mandalu s motivem lásky.

Slovo mandala pochází ze staroindického sanskrtu a lze ho přeložit jednoduše jako kruh. Jeho význam už ale tak jednoduchý není – představuje nekonečno, dokonalost, rovnováhu, jednotu, … Mandaly mají podobu kruhového obrazce se středem, z něhož – či do něhož – směřují symetricky uspořádané tvary. Vedle tvarů, které symbolizují mužskou energii, obsahují mandaly také barvy, které zastupují energii ženskou. Barvy proto nesmějí chybět ani na stříbrných medailích. Síla každé mandaly je schovaná v jejím středu, kde všechno začíná i končí, a tak je doprostřed medaile vsazen skleněný kámen. Přestože si lidé spojují mandaly především s civilizacemi jižní Asie, jejich variace se vyskytují napříč časem, kulturami i náboženskými a filozofickými systémy – stačí se podívat na okna evropských katedrál nebo na lapače snů amerických Indiánů. Představují nástroj pro relaxaci, meditaci a sebepoznání, ale také pro řešení problémů či plnění přání. Protože největším přáním je pro mnoho lidí láska, stala se motivem první dárkové mandaly České mincovny.

Averzní strana medaile, jejíž autorkou je mladá medailérka Kristýna Šánová, nese kolorovaný ornament složený z červených srdcí směřujících ke skleněnému středu. Reverzní strana medaile, která je reliéfní, je společná celé řadě mandal České mincovny.

Dárková medaile představuje originální talisman, jehož prostřednictvím můžete vyjádřit nejrůznější formy lásky – od platonické náklonnosti po romantickou touhu.Autor: VOŠ
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 34 mm, hmotnost: 16 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_Ag_medaile_Mandala_laska_proof_etue
2019_Ag_medaile_Mandala_laska_proof_karta