Stříbrná medaile K narozeninám - vinná réva

Březen 2019 - Dárkové medaile - Stříbrná medaile K narozeninám - vinná réva
Stříbrná medaile K narozeninám - vinná réva

Říká se, že dobrý člověk zraje jako víno. Pokud chcete dobrému člověku popřát všechno nejlepší k narozeninám originálním, a přece tradičním způsobem, je tu stříbrná pamětní medaile České mincovny.

Historie lidské civilizace je historií vinné révy. Již v sumerském Eposu o Gilgamešovi, který je vůbec nejstarším literárním dílem, se hovoří o nápoji občerstvujícím duši. V pozdějších kulturách helénismu, judaismu a křesťanství, z nichž naše současná společnost čerpá, pak víno hraje nezastupitelnou roli a je předmětem mnoha podobenství. V časech antiky byla réva označována za bylinu života, která je symbolem nesmrtelnosti a věčného mládí, či za mystický strom poznání, který zasvěcenému odhalí tajemství duše. Izraelská nauka spatřuje ve víně moudrost – vždyť i latinské rčení praví, že ve víně je pravda. A v křesťanství je víno spojováno s krví – tedy se samou podstatou lidského bytí. Když ponecháme symboliku stranou, víno si napříč dějinami spojujeme s pohodou a dobrou náladou, ale také luxusem a oslavou významných okamžiků.

Averzní strana dárkové ražby, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, nese vkusnou kompozici složenou ze skleniček, hroznů, listů a úponků vinné révy. Reverzní strana navazuje na averz a vévodí jí nápis DOBRÝ ČLOVĚK ZRAJE JAKO VÍNO.

Narozeninová ražba vychází ve dvou provedeních – pokud hledáte rozvernější motiv, najdete ho v nabídce České mincovny.Autor: MgA. Tereza Eisnerová
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 50 mm, hmotnost 42 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
2.290 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_Ag_medaile_K_narozeninam-vinna_reva_etue_1
2019_Ag_medaile_K_narozeninam-vinna_reva_etue_2