Stříbrná medaile K narozeninám - oslava

Březen 2019 - Dárkové medaile - Stříbrná medaile K narozeninám - oslava
Stříbrná medaile K narozeninám - oslava

Protože vybrat správný narozeninový dárek není nic jednoduchého, Česká mincovna připravila univerzální, originální a hodnotnou pozornost v podobě stříbrné pamětní medaile.

Staří Římané si připomínali výročí svého příchodu na svět bujarými oslavami překypujícími dobrým jídlem a pitím. Historická náboženství, která přetrvala dodnes, se ale na narozeniny dívala jinak – zatímco judaismus jim nepřikládal význam, křesťanství a islám považovaly narozeninové oslavy rovnou za hřích. A takoví hinduisté vnímali jako mnohem důležitější okamžik své smrti. Ve středověku hrály dominantní úlohu jmeniny a výročí narození bylo vyhrazeno jenom pro movitou šlechtu. Časy se naštěstí mění a myšlení a způsoby se postupně vyvíjejí. Možná se však jenom vracejí ke kořenům – dnešní oslavy narozenin totiž mají nejblíže k těm římským. Nemůže při nich chybět spousta dobrot v čele s dortem, nezastupitelnou roli hraje přípitek něčím ostřejším a všichni se samozřejmě těší na nejrůznější dárky.

Motivem dárkové ražby z ateliéru medailérky MgA. Terezy Eisnerové je právě veselá narozeninová oslava. Obě strany medaile nesou stylizované postavičky – jedna připíjí na zdraví a druhá sfoukává svíčky na dortu. Oslavenci jsou obklopení konfetami a opisem VŠE NEJLEPSÍ K NAROZENINÁM. Reliéf je vyražený v neobvyklém provedení reverse proof, které dává vyniknout ozdobnému dezénu.

Narozeninová ražba vychází ve dvou variantách – pokud hledáte tradičnější motiv, najdete ho v nabídce České mincovny.Autor: MgA. Tereza Eisnerová
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 50 mm, hmotnost 42 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_Ag_medaile_K_narozeninam-oslava_etue_1
2019_Ag_medaile_K_narozeninam-oslava_etue_2