Svatební tolar 2017 s věnováním

Leden 2017 - Dárkové medaile - Svatební tolar 2017 s věnováním
Svatební tolar 2017 s věnováním

 

Medaile uložena v kapsli a v barevném blistru s popisem jehož součástí je certifikát České mincovny.

Personifikace:

Maximálně 4 řádky o maximálně 15 znacích na řádek (včetně mezer).

Můžete rezervovat přes Emisní plán ČM 2017, žádankou nebo emailem. Dodání je do 14 dnů od uhrazení zálohy.

Přemýšlíte o vkusném a hodnotném dárku pro novomanžele? Přesně takový je stříbrný Svatební tolar České mincovny, který se díky vyrytému věnování stane jediným originálem na světě.

Svatební zvyky mnoha národů jsou spojeny s mincemi. Nejspíš jste již slyšeli, že nevěsta by ve svůj velký den měla mít u sebe něco starého, něco nového, něco půjčeného a něco modrého. Tato tradice, která vychází ze staré anglické rýmovačky (Something old, something new, something borrowed, something blue, and a silver sixpence in her shoe.), má však ještě pátou část, na kterou se zapomíná – stříbrný peníz, který si má nevěsta vložit do střevíčku, aby se její nová rodina dočkala štěstí, bohatství a prosperity. Mince jsou navíc – stejně jako hlavní atribut dnešních svateb v podobě prstýnků – kulaté, a tak symbolizují nekonečno.

Nový výtvarný návrh averzní strany svatebního tolaru pro rok 2017 připravil mladý medailér Roman Shamilyan. Vybral si symboliku hodinového strojku, mechanismu, která značí, že dobré manželství šlape jako hodinky. Dovnitř ozubených koleček umístil piktogramy srdcí a čtyřlístku – znaků pro lásku a štěstí – a také domu, stromu a kočárku, které odkazují na rčení „postav dům, zasaď strom a zploď syna“. Reverzní strana pak obsahuje prostor v podobě svitku papíru pro vyrytí textu dle vašeho přání. Na medaili, která pojme maximálně 4  řádky textu po 15 znacích včetně mezer, lze vepsat například jména novomanželů a datum svatby či srdečné věnování.

Do dárkového balení pak můžete vlepit svatební fotografii a také vepsat údaje o svatebním dnu.Autor: Roman Shamilyan
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 40 mm, hmotnost: 29 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.700 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2017_Svatebni_tolar_Ag_blistr_1
2017_Svatebni_tolar_Ag_blistr_2
2017_Svatebni_tolar_Ag_blistr_3
2017_Svatebni_tolar_Ag_blistr_4
2017_Svatebni_tolar_Ag_blistr_5