Tolar k narození dítěte 2017 s věnováním

Leden 2017 - Dárkové medaile - Tolar k narození dítěte 2017 s věnováním
Tolar k narození dítěte 2017 s věnováním

 

Medaile uložena v kapsli a v barevném blistru s popisem jehož součástí je certifikát České mincovny.

Personifikace:

Maximálně 4 řádky o maximálně 15 znacích na řádek (včetně mezer).

Můžete rezervovat přes Emisní plán ČM 2017, žádankou nebo emailem.

Stříbrná pamětní medaile České mincovny k narození dítěte v sobě kombinuje dvě starobylé české tradice – zvyk věnovat novorozenému děťátku peníz z drahého kovu pro štěstí a historickou ražbu takzvaných tolarů.

Věděli jste, že tolary se z Čech rozšířily do celého světa? V 16. století je v Jáchymově začal razit hrabě Šlik. Protože české země oplývaly hojností stříbra, měly nahradit zlaté mince, na jejichž ražbu nebyl v Evropě dostatek drahého kovu. Od názvu tolar se později odvodila jména mnoha dalších mincí a měn, včetně světoznámých dolarů. V historii tolary sloužily především k obchodním účelům, ale hrály také roli reprezentační. Tyto úlohy plní dodnes – tolar k narození dítěte v sobě spojuje hmotnou hodnotu umělecky zpracovaného ryzího kovu s hodnotou osobní, kterou ještě navyšuje vyryté věnování.

Výtvarná podoba averzní strany tolaru je dílem nadané výtvarnice Lenky Nebeské, DiS. Umístila na ni spící miminko zavinuté do šátku obklopeného peřím. To symbolizuje legendu, která praví, že dítě k rodičům nese čáp nebo vrána. Opis uvádí text TOLAR K NAROZENÍ DÍTĚTE a letopočet 2017. Reverzní straně pak vévodí stužka ve tvaru srdce, která vymezuje prostor určený k vyrytí věnování či jména a data narození dítěte. Maximální rozsah vyrytého textu je ohraničen 4 řádky po 15 znacích včetně mezer.

Každý tolar je uložen do elegantního dárkového balení, které lze rovněž opatřit vlastnoručním věnováním, ale také údaji o miminku či jeho fotografií.Autor: Lenka Nebeská, DiS. / ak. soch. Michal Vitanovský
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 40 mm, hmotnost: 29 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(0 ks)
1.700 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2017_stribrny_Tolar_k_narozeni_ditete_blistr_1
2017_stribrny_Tolar_k_narozeni_ditete_blistr_2
2017_stribrny_Tolar_k_narozeni_ditete_blistr_3
2017_stribrny_Tolar_k_narozeni_ditete_blistr_4
2017_stribrny_Tolar_k_narozeni_ditete_blistr_5