Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén

Červen 2019 - Medaile a repliky hist. mincí - Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén
Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén

Stříbrné medaile Karla Gotta vycházejí v nákladu 1000 kusů a součástí každého je číslovaný certifikát pravosti. Těchto prvních 600 kusů je navíc ručně číslováno přímo na hraně medaile!

Můžete rezervovat Emisním plánem ČM 2019, emailem nebo žádankou.

Karel Gott slaví osmdesáté narozeniny. Poté, co se v ryzím stříbře představil jako zpěvák a malíř, se na pamětních medailích z třídílné minisérie České mincovny objevuje jako celospolečenský fenomén.

Co stojí za bezprecedentním úspěchem Karla Gotta, jehož hlas a charisma nás provázejí bezmála 60 let? Mistr na to má svůj názor: „Ukázalo se, že moji posluchači, kteří na koncerty cestují klidně i několik desítek nebo stovek kilometrů, ode mě chtějí především písně, které v nich evokují vzpomínky na něco krásného. Ne vzpomínky na zlé doby a problémy. Lidé prostě od nepaměti raději vzpomínají na to hezké v životě než na to špatné. Jsem posel dobrých zpráv, ne zpěvák, který si dává přespříliš záležet na nějakých sebezpytných, hlubokých a všekritizujících textech.“ Avšak nechybělo mnoho a svět mohl být o „Zlatý hlas z Prahy“ ochuzen. V mládí se Karel Gott toužil stát malířem a plánoval studium na UMPRUM. Když nebyl přijat, odešel na přání svého tatínka do učení a stal se elektromontérem. Během učňovských let se naštěstí věnoval své lásce – hudbě a zpěvu. Jeho tenor ho však v době barytonů odsuzoval k tomu, aby hrál druhé housle. Karel se přesto nenechal odradit – i když by se jeho výjimečný hlas skvěle uplatnil v opeře, rozhodl se ho využít ke zpěvu jazzu a populárních písní. A zájem publika potvrdil, že se rozhodl správně. Společenský věhlas, kterého dosáhl doma i za hranicemi, pak zpěvákovi umožnil projevit mnohé další talenty. Věnuje se svému oblíbenému malování, objevil se v několika filmech a fanoušky často baví svým vytříbeným smyslem pro humor se špetkou lehké sebeironie. Fenomén jménem Karel Gott nemusí ani zpívat – už svou pouhou přítomností rozzáří každou událost…

Autorem pamětní ražby se stal medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strana předkládá aktuální podobiznu umělce – s vousy a stylovým kloboukem. Reverzní strana, jejíž podklad je stylizovaný do podoby gramofonové desky, pak nese českého slavíka a názvy vybraných zemí, kde Karel Gott koncertoval.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Emise: červen 2019


Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká s číslováním


Proof
(600 ks)
2.980 Kč
(0 ks skladem)