Sada dvou stříbrných uncových investičních mincí Český lev a Orel 2024

Stříbrné investiční mince ČESKÝ LEV 2024 - Sada dvou stříbrných uncových investičních mincí Český lev a Orel 2024
Sada dvou stříbrných uncových investičních mincí Český lev a Orel 2024

Český lev 2024

Sada, jejíž celková hmotnost čítá dvě trojské unce ryzího stříbra, obsahuje dvě investiční mince České mincovny – Českého lva a Orola s ročníkem 2024.

Česká mincovna má s výrobou investičních mincí (tzv. bullion coins) bohaté zkušenosti. Zlaté a stříbrné mince „Český lev“, které se razí v Jablonci nad Nisou od roku 2017, si oblíbili investoři nejen v České republice a na Slovensku, ale také v Maďarsku, Německu, Číně, Hongkongu, Jižní Koreji, Spojených arabských emirátech, Kanadě či Spojených státech amerických. Do své nabídky si je vyžádal rovněž největší online distributor drahých kovů na světě. Jedním z důvodů, proč se investiční mince České mincovny tak rychle zařadily po bok slavných světových protějšků, je jejich nízký emisní náklad. Zatímco investiční mince zahraničních mincoven jsou raženy v řádech milionů kusů, emisní limit mincí ražených v České republice se počítá na stovky či tisíce. Tato skutečnost zvyšuje potenciál zhodnocení investice a přidává jí sběratelský rozměr. Díky uměleckému zpracování pak mince skvěle poslouží také jako originální a hodnotný dárek – k promoci, ke svatbě, k narození dítěte i jen tak pro radost… V roce 2020 Česká mincovna otevřela kamennou pobočku v Bratislavě a při té příležitosti začala razit ještě investiční mince s názvem „Orol“. Parametry a přednosti těchto ražeb kopírují „České lvy“, ale liší se použitým motivem, který je určen především Slovákům.

Český lev: Reverzní straně mince vévodí český lev v netradičně realistickém podání, který má na hlavě Svatováclavskou korunu. Doplňkovým motivem je orlice, jež je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS.

Orol: Reverzní straně mince vévodí letící orel skalní, který je pánem Tater, a pod ním se tyčí velkolepý horský vrchol Kriváň. Reliéf vytvořil medailér Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.

Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strany nesou jeho nezbytné atributy – jméno a portrét krále Karla III., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2024.

Investujte chytře a stylově! V naší nabídce najdete také další varianty investičních mincí vyrobené ze stříbra i zlata. To vám umožní jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů.Autor: Asamat Baltaev, DiS., Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 2x 37 mm, hmotnost: 2x 31.1 g (1 Oz), nominál: 2x 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana b.k.: hladká


Běžná kvalita
(400 ks)
3.490 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2024_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_detail_a
2024_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_detail_r
2024_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_etue_1
2024_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_etue_2
2024_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_etue_3
2024_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_etue_4
2024_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_etue_5