Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2023 selekt. pokov Au proof číslovaný

Český lev 2023 - Mimořádná nabídka - Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2023 selekt. pokov Au proof číslovaný
Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2023 selekt. pokov Au proof číslovaný

„Čeští lvi“ – investiční mince České mincovny – sice slouží k uložení peněžních prostředků do drahých kovů, ale jejich propracovaný reliéf láká také každého, kdo chce rozšířit svou numismatickou sbírku nebo věnovat výjimečný dárek. Krásu stříbrné mince s ročníkem 2023 podtrhuje selektivní pozlacení.

Limit 3 kusy na klienta.

Protože investiční mince jsou především finančním nástrojem, který za svůj život může vystřídat celou řadu majitelů, obvykle se razí v tzv. kvalitě standard. Povrch takových ražeb je matný, má dlouhou životnost a je odolný proti poškození. Investiční mince Český lev jsou však díky atraktivnímu vlasteneckému zpracování a nízkému emisnímu nákladu oblíbené i mezi sběrateli, kterým udělá radost špičková kvalita proof. Toto choulostivé provedení, které je ve srovnání se standardem mnohonásobně náročnější na výrobu, se vyznačuje atraktivním kontrastem lesklých ploch a matných reliéfů. Dalšího kontrastního efektu je docíleno selektivním pozlacením. Vybrané detaily mince jsou precizně pokryty vrstvičkou zlata, která stříbrné ražbě dodává nevšední vzhled.

Reverzní straně vévodí český lev v netradičně realistickém podání, který střeží pozlacenou Svatováclavskou korunu. Averzní strana pak předkládá lipové ratolesti a orlici, jež je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je již tradičně medailér Asamat Baltaev, DiS. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strana nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2023.

Stříbrná mince uložená do speciálního číslovaného balení představuje přírůstek do numismatické sbírky i originální a hodnotný dárek – k promoci, ke svatbě, k narození dítěte nebo jen tak pro radost…Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(1000 ks)
2.490 Kč
(2 ks skladem)
Další obrázky
2023_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pokov_Au_blistr_1
2023_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pokov_Au_blistr_2
2023_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pokov_Au_blistr_3
2023_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pokov_Au_blistr_4
2023_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pokov_Au_blistr_5