Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2023 s hologramem

Český lev 2023 - Mimořádná nabídka - Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2023 s hologramem
Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2023 s hologramem

V roce 2023 představujeme unikátní variantu stříbrné investiční mince České mincovny „Český lev“ s hmotností čítající jednu trojskou unci. Ústřední motiv této mince je namísto drobné plastiky tvořen raženým hologramem!

V roce 1999 v České republice vznikl světový unikát – první mince s holografickou ražbou do ryzího zlata. Jednalo se o bimetalovou pamětní minci, kterou pro Českou národní banku u příležitosti konce druhého tisíciletí vyrobila Česká mincovna. Tehdy šlo o ražbu jednoduchých binárních mikrostruktur, ale dnešní technologie je na nesrovnatelně vyšší úrovni. Na světě je v současnosti jen několik málo pracovišť, která umí navrhnout a vyrobit nebinární holografické struktury, a na samé technologické špici stojí česká firma IQ Structures. Ta v roce 2020 ve spolupráci s Českou mincovnou vytvořila bezpečnostní hologram Czech Security Check, který chrání vybrané vysokohmotnostní mince „Český lev“ před paděláním. Protože hologramy nejsou jen prvkem ochranným, ale také okrasným, obě společnosti se v roce 2023 rozhodly jít ještě dál. Namísto malé části mince věnovaly raženému hologramu celou plochu reverzní strany…

Reverzní strana mince, která je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS., předkládá českého lva, Svatováclavskou korunu a orlici, jež je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Přestože reverz působí velmi plasticky, nenechte se zmást – je totiž prakticky plochý. Motiv je tvořen mikroskopickými reliéfy s detailem začínajícím v řádu nanometrů – tj. miliardtin metru. Averzní strana pak předkládá lipovou ratolest a kompozici, která evokuje českou vlajku. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averz nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2023. Averz je na rozdíl od reverzu zpracován běžnou medailérskou technikou.

Investujte chytře a stylově! V naší nabídce najdete také další varianty investiční mince „Český lev“ vyrobené ze stříbra i zlata. To vám umožní jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(10000 ks)
1.990 Kč
(3 ks skladem)
Další obrázky
2023_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_hologram_detail
2023_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_hologram_etue_1
2023_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_hologram_etue_2
2023_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_hologram_etue_3