Sada dvou stříbrných uncových investičních mincí Český lev a Orel 2023

Stříbrné investiční mince ČESKÝ LEV 2023 - Sada dvou stříbrných uncových investičních mincí Český lev a Orel 2023
Sada dvou stříbrných uncových investičních mincí Český lev a Orel 2023

Sada, jejíž celková hmotnost čítá dvě trojské unce ryzího stříbra, obsahuje dvě investiční mince České mincovny – Českého lva a Orola s ročníkem 2023.

Česká mincovna má s výrobou investičních mincí (tzv. bullion coins) bohaté zkušenosti. Stříbrné a zlaté mince „Český lev“, které se razí v Jablonci nad Nisou od roku 2017, si oblíbili investoři nejen v České republice a na Slovensku, ale také v Maďarsku, Německu, Číně, Hongkongu, Jižní Koreji, Kanadě či Spojených státech amerických. Do své nabídky si je vyžádal rovněž největší online distributor drahých kovů na světě. Jedním z důvodů, proč se investiční mince České mincovny tak rychle zařadily po bok slavných světových protějšků, je jejich nízký emisní náklad. Zatímco investiční mince zahraničních mincoven jsou raženy v řádech milionů kusů, emisní limit mincí ražených v České republice se počítá na stovky či tisíce. Tato skutečnost zvyšuje potenciál zhodnocení investice a přidává jí sběratelský rozměr. Díky uměleckému zpracování pak mince skvěle poslouží také jako originální a hodnotný dárek – k promoci, ke svatbě, k narození dítěte i jen tak pro radost… V roce 2020 Česká mincovna otevřela kamennou pobočku v Bratislavě a při té příležitosti začala razit ještě investiční mince s názvem „Orol“. Parametry a přednosti těchto ražeb kopírují „České lvy“, ale liší se použitým motivem, který je určen především Slovákům.

Český lev: Reverzní straně mince vévodí česká heraldická šelma v netradičně realistickém podání, která střeží Svatováclavskou korunu. Averzní strana pak předkládá lipové ratolesti a orlici, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS.

Orol: Reverzní straně mince vévodí letící orel skalní, který je pánem Tater, a pod ním se tyčí velkolepý horský vrchol Kriváň. Averzní strana je pak poseta ornamenty čičmanského vzoru, který je unikátním doplňkem slovenské lidové architektury. Reliéf je dílem medailéra MgA. Martina Daška.

Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strany nesou ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2023.

Investujte chytře a stylově! V naší nabídce najdete také další varianty investičních mincí vyrobené ze stříbra i zlata. To vám umožní jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 2x 37 mm, hmotnost: 2x 31.1 g (1 Oz), nominál: 2x 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana b.k.: hladká


Běžná kvalita
(400 ks)
4.190 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2023_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_bk_etue_1
2023_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_bk_etue_2
2023_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_bk_etue_3
2023_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_bk_etue_4
2023_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_bk_etue_5
2023_2x2_NZD_Ag_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_bk_etue_6