Stříbrná kilogramová investiční mince Český lev 2021 s hologramem proof

Stříbrné investiční mince ČESKÝ LEV 2021 - Stříbrná kilogramová investiční mince Český lev 2021 s hologramem proof
Stříbrná kilogramová investiční mince Český lev 2021 s hologramem proof

Světové investiční mince bývají věnovány silným národním symbolům a ani „Český lev“, který je první ražbou svého druhu určenou pro český trh, není výjimkou. Hmotnost stříbrné mince České mincovny, která je vyražena ve špičkové kvalitě proof a která je opatřena unikátním bezpečnostním hologramem, činí jeden kilogram.

Ve středověku, kdy se všechny mince vyráběly z drahých kovů, se mincmistři obávali padělatelů, kteří napodobovali jejich dílo, aby se obohatili. Postihy za penězokazectví byly tehdy vskutku přísné a většina dopadených zločinců přišla o život. Přestože je vysoce nepravděpodobné, že by se někdo pokusil o padělání současných mincí, opatrnosti není nikdy nazbyt, a proto v České mincovně přicházíme s inovativními řešeními. Nejnovější bezpečnostní řešení České mincovny představuje ochranný prvek pojmenovaný anglickou slovní hříčkou CZECH SECURITY CHECK [ček sekjurity ček] – volně přeloženo ČESKÝ BEZPEČNOSTNÍ PRVEK. Jedná se o ražený hologram ve tvaru štítu umístěný v dolní části reverzní strany mince. Tento hologram je prvkem nejen ochranným, ale také okrasným. Stejně jako mince samotná je věnovaný vyobrazení českého lva z dílny medailéra Asamata Baltaeva, DiS. K tomu, abyste ochranný prvek CZECH SECURITY CHECK spatřili, nepotřebujete žádné specializované zařízení – je viditelný pouhým okem. Dále ho pak můžete prozkoumat jednoduchými, běžně dostupnými pomůckami – lupou a ostrým bodovým světlem, které vám poskytne například rozsvícený blesk mobilního telefonu. Po nasvícení pod určitým úhlem se ve štítu objeví skrytý „pohyblivý“ obrazec. Zatímco pozorování holografického ochranného prvku je velmi snadné, jeho výroba je mimořádně obtížná, a tak ho nelze spolehlivě napodobit. Samotný hologram je dílem vysoce specializované české společnosti IQ Structures, která se v oblasti holografických technologií řadí mezi světovou špičku. Mimořádně technologicky náročné je i vyražení hologramu do drahého kovu tak, aby byly zachovány všechny jeho speciální efekty – kinetické či barevné. To je úkolem České mincovny…

Reverzní straně mince vévodí český lev v netradičně realistickém podání se Svatováclavskou korunou na hlavě. Nedílnou součástí reverzu je ražený hologram. Averzní strana pak předkládá orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strana nese jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 80 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Mince je uložena do luxusní dřevěné etue spolu s bookletem, který vám blíže představí bezpečnostní prvek CZECH SECURITY CHECK i historii padělání mincí… V naší nabídce najdete také další varianty investiční mince „Český lev“ vyrobené ze stříbra i zlata. To vám umožní jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 100 mm, hmotnost: 1000 g (1 Kg), nominál: 80 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(200 ks)
37.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_80_NZD_Ag_Cesky_lev_1000_g_proof_etue_1
2021_80_NZD_Ag_Cesky_lev_1000_g_proof_etue_2
2021_80_NZD_Ag_Cesky_lev_1000_g_proof_etue_3
2021_80_NZD_Ag_Cesky_lev_1000_g_proof_etue_4
2021_80_NZD_Ag_Cesky_lev_1000_g_proof_etue_5
2021_80_NZD_Ag_Cesky_lev_1000_g_proof_etue_6