Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2021 ruthenium selekt. pokov

Stříbrné investiční mince ČESKÝ LEV 2021 - Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2021 ruthenium selekt. pokov
Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2021 ruthenium selekt. pokov

Čeští lvi – investiční mince České mincovny – sice slouží k uložení peněžních prostředků do drahých kovů, ale jejich propracovaný reliéf láká také každého, kdo chce rozšířit svou numismatickou sbírku nebo věnovat výjimečný dárek. Krásu stříbrné mince s ročníkem 2021 podtrhuje hned dvojí pokovení – vzácným zlatem a nevšedním rutheniem.

Mimořádná varianta investiční mince Český lev vyniká promyšlenou hrou barev, jež se v mincovnictví často nevidí. Stříbrná ražba je pokryta vrstvičkou šedočerného ruthenia – ušlechtilého materiálu, který je nejvzácnějším z triády platinových kovů. Ústřední reliéf je pak ještě selektivně pozlacen, což minci propůjčuje výrazný kontrastní vzhled.

Reverzní straně mince vévodí pozlacený motiv – netradičně realisticky zpracovaný český lev se Svatováclavskou korunou na hlavě. Kompozici reverzu dotváří lipová ratolest. Averzní strana pak předkládá orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je již tradičně medailér Asamat Baltaev, DiS. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strana nese ještě jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Nenechte si ujít úplně první minci České mincovny zkrášlenou rutheniem.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, pokoveno rutheniem a zlatem
Hrana b.k.: hladká


Běžná kvalita
(3000 ks)
2.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_pozl,_ruthenium_unc_etue_1
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_pozl,_ruthenium_unc_etue_2
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_pozl,_ruthenium_unc_etue_3
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_pozl,_ruthenium_unc_etue_4