Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2021 selekt. pokov proof číslovaný obal

Stříbrné investiční mince ČESKÝ LEV 2021 - Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2021 selekt. pokov proof číslovaný obal
Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2021 selekt. pokov proof číslovaný obal

Čeští lvi – investiční mince České mincovny ražené pod zahraniční licencí – sice slouží k uložení peněžních prostředků do drahých kovů, ale jejich propracovaný reliéf láká také každého, kdo chce rozšířit svou numismatickou sbírku nebo věnovat výjimečný dárek. Krásu stříbrné mince s ročníkem 2021 podtrhuje selektivní pozlacení.

V nabídce je číslo 0555 a 0888!

Protože investiční mince jsou především finančním nástrojem, který za svůj život může vystřídat celou řadu majitelů, obvykle se razí v tzv. kvalitě standard. Povrch takových ražeb je matný, má dlouhou životnost a je odolný proti poškození. Investiční mince Český lev jsou však díky atraktivnímu vlasteneckému zpracování a nízkému emisnímu nákladu oblíbené i mezi sběrateli, kterým udělá radost špičková kvalita proof. Toto choulostivé provedení, které je ve srovnání se standardem mnohonásobně náročnější na výrobu, se vyznačuje atraktivním kontrastem lesklých ploch a matných reliéfů. Dalšího kontrastního efektu je docíleno selektivním pozlacením. Vybrané detaily mince jsou precizně pokryty vrstvičkou zlata, která stříbrné ražbě dodává nevšední vzhled.

V roce 2021 dostaly všechny varianty investiční mince nový kabátek, ale hlavní myšlenka zůstala zachována. Reverzní straně vévodí český lev v netradičně realistickém podání se Svatováclavskou korunou na hlavě. Kompozici dotvářejí lipové lístky, které jsou spolu s korunou pozlaceny. Averzní strana pak předkládá orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je již tradičně medailér Asamat Baltaev, DiS. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strana nese jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Stříbrná mince uložená do speciálního číslovaného balení představuje přírůstek do numismatické sbírky i originální a hodnotný dárek – k promoci, ke svatbě, k narození dítěte nebo jen tak pro radost…Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 NZD

Ryzost: 999/1000 Ag, pozlaceno
Hrana proof: vroubkovaná


Proof
(1000 ks)
4.790 Kč
(1 ks skladem)
Další obrázky
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pozl,_blistr_1
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pozl,_blistr_2
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pozl,_blistr_3
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pozl,_blistr_4
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pozl,_blistr_5
2021_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_proof_pozl,_blistr_6