Sada dvou zlatých uncových investičních mincí Český lev a Orel 2021

Zlaté investiční mince ČESKÝ LEV 2021 - Sada dvou zlatých uncových investičních mincí Český lev a Orel 2021
Sada dvou zlatých uncových investičních mincí Český lev a Orel 2021

Sada, jejíž celková hmotnost čítá dvě trojské unce ryzího zlata, obsahuje dvě investiční mince České mincovny – Českého lva a Orola s ročníkem 2021.

Česká mincovna má s výrobou investičních mincí (tzv. bullion coins) bohaté zkušenosti. Zlaté a stříbrné mince „Český lev“, které se razí v Jablonci nad Nisou od roku 2017, si oblíbili investoři nejen v České republice a na Slovensku, ale také v Maďarsku, Německu, Číně, Hong Kongu, Jižní Koreji, Kanadě či Spojených státech amerických. Do své nabídky si je vyžádal rovněž největší online distributor drahých kovů na světě. Jedním z důvodů, proč se investiční mince České mincovny tak rychle zařadily po bok slavných světových protějšků, je jejich nízký emisní náklad. Zatímco investiční mince zahraničních mincoven jsou raženy v řádech milionů kusů, emisní limit mincí ražených v České republice se počítá na stovky či tisíce. Tato skutečnost zvyšuje potenciál zhodnocení investice a přidává jí sběratelský rozměr. Díky uměleckému zpracování pak mince skvěle poslouží také jako originální a hodnotný dárek – k promoci, ke svatbě, k narození dítěte i jen tak pro radost… V roce 2020 Česká mincovna otevřela kamennou pobočku v Bratislavě a při té příležitosti začala razit ještě investiční mince s názvem „Orol“. Parametry a přednosti těchto ražeb kopírují „České lvy“, ale liší se použitým motivem, který je určen především Slovákům.

Český lev:
Reverzní straně mince vévodí česká heraldická šelma v netradičně realistickém podání se Svatováclavskou korunou na hlavě. Averzní strana pak předkládá orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS.

Orol:
Reverzní straně mince vévodí orel skalní, který je pánem Tater, a v pozadí za ním se tyčí velkolepý horský vrchol Kriváň. Averzní strana je pak poseta ornamenty čičmanského vzoru, který je unikátním doplňkem slovenské lidové architektury. Reliéf je dílem medailéra MgA. Martina Daška.

Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averzní strany nesou ještě jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Komplet je uložen do luxusní dřevěné etue. V naší nabídce najdete také další varianty investičních mincí vyrobené ze zlata i stříbra. To vám umožní jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů.Autor: Asamat Baltaev, DiS., MgA. Martin Dašek
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 2x 37 mm, hmotnost: 2x 31.1 g (1 Oz), nominál: 2x 50 NZD

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana b.k.: hladká


Běžná kvalita
(100 ks)
---
(0 ks skladem)
Další obrázky
2021_2x50_NZD_Au_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_standard_obal_1
2021_2x50_NZD_Au_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_standard_obal_2
2021_2x50_NZD_Au_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_standard_obal_3
2021_2x50_NZD_Au_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_standard_obal_4
2021_2x50_NZD_Au_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_standard_obal_5
2021_2x50_NZD_Au_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_standard_obal_6
2021_2x50_NZD_Au_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_standard_obal_7
2021_2x50_NZD_Au_Cesky_lev_a_Orel_1_Oz_standard_obal_8