Stříbrná kilogramová mince Český lev 2020 s českým granátem - RARITA

Stříbrné investiční mince ČESKÝ LEV 2020 - Stříbrná kilogramová mince Český lev 2020 s českým granátem - RARITA
Stříbrná kilogramová mince Český lev 2020 s českým granátem - RARITA

Stříbro často stojí ve stínu zlata, avšak neprávem. Chytří investoři rozumí jeho nesporným kvalitám a ve svých portfoliích mu věnují zvláštní místo, a světové banky s mincovnami proto vydávají stříbrné, ryze investiční mince. Česká republika takové ražby dosud postrádá, a tak je tu „Český lev“ – vlastní investiční mince České mincovny vydávaná v zahraniční licenci.

POPRVÉ V HISTORII ČESKÉHO LVA - mince s českými granáty !

POUZE 20 kusů náklad - unikátní mince !

Státní symboly odrážejí charakter státu a povahu jeho národa. Takové jsou i české atributy. Přestože se vám řada lidí bude pokoušet namluvit opak, máme historii, na kterou můžeme být doopravdy hrdí. Češi byli vždy silným národem, který si dokázal stát za svým – naším symbolem byla proto nejprve vznešená plamenná orlice a později jsme za svou odvahu obdrželi do znaku mocného dvouocasého lva. Byli jsme zbožní a ctili své předky – zejména pak svatého Václava, který se stal naším patronem, a Karla IV., jehož zveme Otcem vlasti. Prosluli jsme velkými myšlenkami i mimořádnou zručností, kterou dodnes obdivuje celý svět – například v podobě korunovačních klenotů, jimž vévodí Svatováclavská koruna.

V roce 2020 dostaly všechny varianty investičních mincí České mincovny nový kabátek, ale tyto národní symboly a ctnosti se v nich zrcadlí i nadále. Vedle českého lva v netradičně realistickém podání předkládá reverzní strana stříbrné mince Svatováclavskou korunu, která spočívá na hlavě dvouocasé šelmy, a také orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strana nese atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí – tj. portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2020 a nominální hodnotu 80 DOLLARS (NZD). To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 90 mm, váha: 1000 g, 5 ks českých granátů (3 ks prům. 5 mm, 2 ks prům. 3,5 mm)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana b.k.: hladká


Běžná kvalita
(20 ks)
89.900 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_80_NZD_Ag_Cesky_lev_s_granaty_bk_etue
2020_80_NZD_Ag_Cesky_lev_s_granaty_bk_mince
2020_80_NZD_Ag_Cesky_lev_s_granaty_bk_mince_r