Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2020 - 25 kusů original balení

Stříbrné investiční mince ČESKÝ LEV 2020 - Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2020 - 25 kusů original balení
Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2020 - 25 kusů original balení

Mince s označením „bullion coin“ jsou vyrobeny z drahého kovu a slouží především jako investice a prostředek k uchování hodnoty. Takoví jsou i „Čeští lvi“ – vlastní investiční mince České mincovny, které vycházejí v zahraniční licenci. Jsou prvními mincemi svého druhu raženými v České republice a v produktové řadě nechybí oblíbená varianta vyražená z jedné trojské unce ryzího stříbra.

25 kusů této mince v originálním balení z České mincovny. Existuje maximálně pouze 318 takových balení.

Stříbro je nedoceněným investičním nástrojem a řady konzervativních investorů, kteří ho preferují před zlatem, se rozrůstají. Stříbro totiž vedle středně až dlouhodobého potenciálu zhodnocení nabízí i jedinečné výhody průmyslového kovu. Do příznivé ceny stříbrných investičních mincí se (na rozdíl od mincí pamětních) primárně nepromítá sběratelská, umělecká či historická hodnota. Jejich „premium“ – tedy rozdíl mezi cenou drahého kovu na burze a prodejní cenou mince – odpovídá této skutečnosti. Čeští lvi přesto vynikají také propracovanou vlasteneckou estetikou.

V roce 2020 dostaly všechny varianty investičních mincí České mincovny nový kabátek, ale hlavní myšlenka zůstala zachována. Vedle českého lva v netradičně realistickém podání předkládá reverzní strana stříbrné mince ještě další dva symboly české státnosti – Svatováclavskou korunu, která spočívá na hlavě dvouocasé šelmy, a orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strana nese atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí – tj. portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2020 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi.

Jedna trojská unce stříbra patří k celosvětově nejoblíbenějším investičním volbám. Celkový emisní náklad čítá 24000 kusů mincí – z toho 7950 kusů uložených do ochranné kapsle je určeno pro český trh. Dalších 15000 kusů uložených do ochranné kapsle je určeno pro zahraničí, 1000 kusů je uloženo do číslovaného balení a 50 kusů je součástí ucelených sad stříbrných mincí.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 25x 37 mm, hmotnost: 25x 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana b.k.: vroubkovaná


Běžná kvalita
(318 ks)
28.625 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_mince
2020_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_obal_1
2020_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_obal_2
2020_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_bk_obal_3