Sada stříbrných mincí Český Lev 2020 - 1oz, 2 oz, 5 oz, 10 oz, 1 kg

Stříbrné investiční mince ČESKÝ LEV 2020 - Sada stříbrných mincí Český Lev 2020 - 1oz, 2 oz, 5 oz, 10 oz, 1 kg
Sada stříbrných mincí Český Lev 2020 - 1oz, 2 oz, 5 oz, 10 oz, 1 kg

Každá mincovní velmoc má své investiční mince. Protože Česká republika dosud vlastními ryze investičními ražbami nedisponuje, jsou tu investiční mince České mincovny vydávané v zahraniční licenci. „Čeští lvi“ vycházejí v řadě variant a v luxusní sadě s ročníkem 2020 najdete ucelený komplet pěti stříbrných ražeb nejrůznějších hmotností.

Investiční mince, jak jejich název napovídá, imponují především investorům, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů. Pestrá nabídka mincí jim umožňuje jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků do nich uloží. Čeští lvi se však mohou pochlubit také sběratelskou hodnotou a najdou se sběratelé, kteří chtějí zkompletovat všechny dostupné varianty. Ve společné krabičce proto najdete mince o hmotnostech čítajících jeden kilogram, deset trojských uncí, pět trojských uncí, dvě trojské unce (v provedení „piedfort“, které se vyznačuje dvojnásobnou tloušťkou mince) a jednu trojskou unci ryzího stříbra.

V roce 2020 dostaly všechny varianty investičních mincí České mincovny nový kabátek, ale hlavní myšlenka zůstala zachována. Vedle českého lva v netradičně realistickém podání předkládají reverzní strany stříbrných mincí ještě další dva symboly české státnosti – Svatováclavskou korunu, která spočívá na hlavě dvouocasé šelmy, a orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strany nesou atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí – tj. portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2020 a jednotlivé nominální hodnoty udané v novozélandských dolarech. To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi.

Komplet pěti stříbrných mincí vychází v nákladu čítajícím pouhých 50 kusů. Je uložen do luxusní dřevěné etue.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: různý, váha: 1559,85 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana b.k.: hladká


Běžná kvalita
(50 ks)
43.790 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_Sada_stribrneho_Ceskeho_lva_standard_etue_1
2020_Sada_stribrneho_Ceskeho_lva_standard_etue_2