Sada zlatých mincí Český lev 2020 - 1/25, 1/4, 1/2, 1, 5, 10 oz, 1kg

Zlaté investiční mince ČESKÝ LEV 2020 - Sada zlatých mincí Český lev 2020 - 1/25, 1/4, 1/2, 1, 5, 10 oz, 1kg
Sada zlatých mincí Český lev 2020 - 1/25, 1/4, 1/2, 1, 5, 10 oz, 1kg

Můžete rezervovat. Uvedená cena mince je ORIENTAČNÍ - dotazujte se prosím na aktuální (telefonicky nebo emailem), která se mění v závislosti s cenou zlata na světových trzích.

„Čeští lvi“ – řada investičních mincí ražených v České mincovně pod zahraniční licencí – se představili v roce 2017 a od té doby se s velkým úspěchem zařadili po bok svých slavných světových protějšků. Vycházejí v řadě variant a v luxusní sadě s ročníkem 2020 najdete ucelený komplet sedmi zlatých ražeb nejrůznějších hmotností.

Investiční mince, jak jejich název napovídá, imponují především investorům, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů. Pestrá nabídka mincí jim umožňuje jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků do nich uloží. Čeští lvi se však mohou pochlubit také sběratelskou hodnotou a najdou se sběratelé, kteří chtějí zkompletovat všechny dostupné varianty. Ve společné krabičce proto najdete mince o hmotnostech čítajících jeden kilogram, deset trojských uncí, pět trojských uncí, jednu trojskou unci, jednu polovinu trojské unce, jednu čtvrtinu trojské unce a jednu pětadvacetinu trojské unce ryzího zlata.

V roce 2020 dostaly všechny varianty investičních mincí České mincovny nový kabátek, ale hlavní myšlenka zůstala zachována. Vedle českého lva v netradičně realistickém podání předkládají reverzní strany zlatých mincí ještě další dva symboly české státnosti – Svatováclavskou korunu, která spočívá na hlavě dvouocasé šelmy, a orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strany nesou atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí – tj. portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2020 a jednotlivé nominální hodnoty udané v novozélandských dolarech. To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi.

Komplet sedmi zlatých mincí vychází v nákladu čítajícím pouhých 25 kusů. Je uložen do luxusní dřevěné etue.Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: různý, váha: 1522,18 g

Ryzost: 999,9/1000 Au


Běžná kvalita
(25 ks)
1.941.792 Kč
(0 ks skladem)