Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2019 reverse proof číslovaný obal

Investiční mince ČESKÝ LEV 2019 - Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2019 reverse proof číslovaný obal
Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2019 reverse proof číslovaný obal

Investiční mince České mincovny Český lev se poprvé představily v roce 2017 a záhy se s velkým úspěchem zařadily po bok slavných světových protějšků. Za jejich oblibou stojí mimo jiné propracovaný vlastenecký reliéf, který se s postupem času dočkal několika variant. V roce 2019 je jednou z nich uncová stříbrná mince vyražená v nevšedním provedení „reverse proof“.

V nabídce je nízké číslo 081 !

Mince se obvykle razí v jednom ze dvou provedení – standard, nebo proof. Kvalitu standard dobře znáte například z oběžných mincí, které vám cinkají v peněženkách – jejich povrch je kompletně matný. V případě mincí ražených v kvalitě proof je matný pouze reliéf a zbytek mince – tedy mincovní plocha – je zrcadlově lesklý. Existuje však ještě jedna varianta, která se nazývá „reverse proof“. Ta je, jak její název napovídá, protikladem kvality proof – plocha takových mincí je matná a zrcadlovým leskem se vyznačuje vystupující reliéf.

Reverzní strana mince nese netradičně realisticky ztvárněného dvouocasého českého lva, který střeží Svatováclavskou korunu a plamennou svatováclavskou orlici. Averzní strana předkládá jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a letopočet emise 2019 – tj. nezbytné náležitosti ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí. Kompozicí obou stran prostupují ještě lipové ratolesti. Propracovaná mince je dílem Asamata Baltaeva, DiS., který se inspiroval původní kresbou Jaroslava Bejvla.

Emisní náklad limitované edice investičních mincí, která je uložena do speciálního číslovaného balení, čítá 1000 kusů.Autor: Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana b.k.: hladká


Proof
(1000 ks)
3.990 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_2_NZD_Ag_Cesky_lev_1_Oz_reverse_proof