Stříbrná pětiuncová investiční mince Český lev 2019

Investiční mince ČESKÝ LEV 2019 - Stříbrná pětiuncová investiční mince Český lev 2019
Stříbrná pětiuncová investiční mince Český lev 2019

Investiční řadu „Český lev“, kterou Česká mincovna vydává pod zahraniční licencí, rozšiřuje na přání investorů stříbrná mince o hmotnosti pěti trojských uncí.

Čeští lvi – zejména ti ze stříbra – se již třetím rokem setkávají s mimořádným ohlasem nejen doma, ale i v zahraničí. S velkým úspěchem se zařadili po bok slavných světových protějšků a do svých portfolií je zařadili spokojení investoři z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Číny, Hong Kongu, Jižní Koreje, Kanady a Spojených států amerických. Není divu. Stříbro je staletími prověřeným investičním nástrojem a řady konzervativních investorů, kteří ho preferují před rozšířenějším žlutým kovem, se rozrůstají. Vedle potenciálu zhodnocení ve středně až dlouhodobém horizontu totiž stříbro nabízí také nezanedbatelné přednosti průmyslového kovu. Ty se uplatňují v celé řadě klíčových technologických odvětví a zajišťují, že je drahý kov stále vysoce žádaný.

Všechny varianty investičních mincí Český lev s hmotností převyšující jednu trojskou unci dostaly v roce 2019 obměněný kabátek a ani nová pětiuncová stříbrná mince není výjimkou. Reverzní strana předkládá tradiční symboly České republiky – dvouocasého lva, Svatováclavskou korunu a plamennou svatováclavskou orlici na štítu. Averzní strana nese portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu 10 DOLLARS (NZD) – nezbytné náležitosti ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí. To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi. Vlastenecký reliéf je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS. Ten se stal pokračovatelem výtvarníka Jaroslava Bejvla, který zemřel krátce po vytvoření původního kresebného návrhu mince.

Každá mince je uložena v ochranné kapsli, která ji chrání před nežádoucími vnějšími vlivy.Autor: Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 65 mm, hmotnost: 155 g (5 Oz)

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana b.k.: hladká


Běžná kvalita
(500 ks)
5.490 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2019_10_NZD_Ag_Cesky_lev_5_Oz_standard_mince