Zlatá uncová investiční mince Český lev 2018 reverse proof, číslováný obal

Investiční mince ČESKÝ LEV 2018 - Zlatá uncová investiční mince Český lev 2018 reverse proof, číslováný obal
Zlatá uncová investiční mince Český lev 2018 reverse proof, číslováný obal

Uncové zlaté mince imponují investorům, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů. Čeští lvi – investiční mince České mincovny vydávané v zahraniční licenci – se však mohou pochlubit také uměleckou a sběratelskou hodnotou a uplatní se jako originální dárek. Tím spíše, když jsou raženy v unikátním provedení „reverse proof“.

První ročník ! Exkluzivní náklad pouze 100 kusů s číslovaným obalem. V nabídce číslo 24 !

V roce 2018 slavíme rovných 100 let od založení samostatného Československa a 25 let od vzniku České republiky. Při této výjimečné příležitosti vznikla limitovaná edice Českého lva, která vyniká dvěma obměnami. Tou první je nevšední provedení „reverse proof“, které je přesným opakem klasické „proofové“ mince. Co to znamená? Zatímco plocha je matná, vystupující reliéf je zrcadlově lesklý. Pro Českou mincovnu jde v tomto ohledu o premiéru! Tou druhou obměnou je pak upravený a ještě více propracovaný design obou stran investiční mince.

Motiv rubové strany předkládá tradiční symboly České republiky. Dvouocasého lva, Svatováclavskou korunu a plamennou svatováclavskou orlici v této speciální edici doplňují ještě lipové ratolesti. Upravena byla také okružní kompozice nesoucí specifikace mince a opis ČESKÁ REPUBLIKA. Podobné změny se dočkala i lícová strana. Ta vedle ratolesti nese atributy ostrova Niue (portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2018 a nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD)), který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí. Vlastenecký reliéf mince je dílem Asamata Baltaeva, DiS., který se inspiroval původním výtvarným návrhem Jaroslava Bejvla.

Emisní náklad limitované edice mincí, které jsou uloženy do tematického číslovaného balení, čítá pouhých 100 kusů.Autor: Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 37 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz)

Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana proof: vroubkovaná


Proof
(100 ks)
59.900 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2018_50_NZD_Cesky_lev_Au_1_Oz_reverse_proof_blistr
2018_50_NZD_Cesky_lev_Au_1_Oz_reverse_proof_mince