Svatební tolar 2016 s věnováním

Dárkové medaile - Svatební tolar 2016 s věnováním
Svatební tolar 2016 s věnováním

Stříbrná pamětní medaile.

Medaile uložena v kapsli, která je zasazena do barevného blistru s popisem. Součástí blistru je certifikát České mincovny.

Personifikace:

Maximálně 4 řádky o maximálně 15 znacích na řádek (včetně mezer).

Můžete rezervovat přes emisní plán České mincovny, emailem nebo žádankou.

Mince jsou historickou součástí svatebních obřadů na celém světě. Například v Latinské Americe nebo v Irsku věnoval ženich nevěstě minci jako důkaz svého přání sdílet s ní vše, co v okamžiku sňatku má a co během manželství získá. Nevěsta ji pak předala jejich nejstaršímu synovi v den jeho vlastní svatby. Ve Švédsku věnuje matka nevěsty své dceři zlatou minci, zatímco její otec stříbrnou. Nevěsta si je vkládá do střevíčků a dělá to proto, aby do manželství přilákaly prosperitu. Podobná střevíčková tradice se uchovala i v českých zemích, kde však nevěsta používá minci a čtyřlístek – aby manželství netrpělo nedostatkem peněz a štěstí.

Stříbrný tolar je originálním dárkem novomanželům, který nejen, že vyjadřuje přání materiálního bohatství, ale především uchovává vzpomínku na neopakovatelné okamžiky, jež svatební den přináší. Pokud blízkému páru věnujete Svatební tolar 2016 s vyrytým věnováním, můžete jej nevěstě s odkazem na svatební tradice dát již před obřadem, anebo zvolit obvyklý způsob a nechat svůj svatební dar zazářit mezi ostatními. V každém případě manželé získají jedinečnou upomínku na svatební den, jejímž prostřednictvím je zároveň ubezpečíte o tom, že navždy budou významnou součástí Vašeho života. S takovým dárkem chybu určitě neuděláte!

Averz milého uměleckého díla z ryzího stříbra pro Českou mincovnu navrhl zkušený medailér MgA. Josef Oplištil, který připravil motiv dvou snubních prstýnků vzájemně propojených symbolem srdce. Vkusný reverz, který nese prostor pro vyrytí Vašeho upřímného blahopřání, připravila akademická sochařka Majka Wichnerová. Tolar je uložen v tematickém blistru – ten ještě podtrhuje hodnotu svatebního daru, kterým zamilovaný pár překvapíte a dojmete současně.Autor: MgA. Josef Oplištil/ak. soch. Majka Wichnerová
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 40 mm, hmotnost: 29 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká s popisem


Proof
(0 ks)
1.700 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2016_Svatebni_tolar_Ag_blistr_1
2016_Svatebni_tolar_Ag_blistr_2
2016_Svatebni_tolar_Ag_blistr_3
2016_Svatebni_tolar_Ag_blistr_4