2011 - 1 $ Niue Island - Amber Route (Jantarová stezka) - Carnuntum Ag

Jantarová stezka (amber route) - Niue Island - 2011 - 1 $ Niue Island - Amber Route (Jantarová stezka) - Carnuntum Ag
2011 - 1 $ Niue Island - Amber Route (Jantarová stezka) - Carnuntum Ag

Pamětní stříbrná mince ze sterlingového stříbra nominální hodnoty 1 NZD (dollar). Mince uložena v průhledné plastové kapsli, přiložen certifikát.

VYPRODÁNO

Carnuntum (v díle zeměpisce Klaudia Ptolemaia Καρνοιις) byl starověký římský legionářský tábor a město ve dnešním Rakousku. Původně se patřilo do provincie Noricum, ale v 1. století se stalo součástí provincie Pannonia. Ruiny Carnunta se nacházejí v Dolním Rakousku v katastru obcí Petronell-Carnuntum a Bad Deutsch-Altenburg. Systematické vykopávky zde probíhají od roku 1885. Dnes jsou součástí archeoparku Carnuntum. Celý komplex má rozlohu přes 300 hektarů a nebyl postižen novověkou zástavbou.

Původně se jednalo o keltskou osadu, na jejímž místě byl později založen legionářský tábor. Jeho název je k vidění téměř na všech stavbách, avšak všude začíná na písmeno K. Slovo Carnuntum bylo pravděpodobně odvozeno od výrazů Kar nebo Karn ("kámen", "hromada kamení"). Poprvé se objevuje v období vlády císaře Augusta roku 6, kdy z něj Tiberius udělal základnu při tažení proti germánskému králi Marobudovi.

TATO STŘÍBRNÁ MINCE OBSAHUJE SKUTEČNÝ KUS JANTARU - prům. 10 mm ! Náklad pouhých 10.000 kusů.Autor: Robert Kotowicz
Razila: Mennica Polska, emitent: Niue Island

Průměr: 38.61 mm, hmotnost: 28.28 g

Ryzost: 925/1000 Ag
Hrana b.k.: hladká, povrch upraven antique finish (patina)


Běžná kvalita
(10000 ks)
---
(0 ks skladem)
Další obrázky
1_dollars_Amber_Route_Ag_jantar_popis
1_dollars_Amber_Route_Ag_stezka_popis