2020 - 5 £ - Pamětní mince Elton John

Velká Británie - 2020 - 5 £ - Pamětní mince Elton John
2020 - 5 £ - Pamětní mince Elton John

Druhou legendou britské populární hudby, která se objevuje na pamětních mincích ze sběratelského cyklu královské mincovny The Royal Mint, není nikdo menší než Elton John.

Na klavír začal hrát ve čtyřech letech
– stačilo mu, aby jednou uslyšel nějakou skladbu, a rázem ji dokázal přehrát zpaměti. Komponoval i svou vlastní hudbu a v jedenácti získal stipendium na Royal Academy of Music. Od šestnácti si vydělával hrou na klavír v barech. Stal se profesionálním skladatelem, který psal songy pro jiné umělce, ale záhy se rozhodl soustředit na svou vlastní kariéru. A zbytek už je historie… Sir Elton John se o svůj hudební talent dělí více než půl století a s 300 miliony prodaných desek je jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v dějinách populární hudby.

Vedle fenomenálního zpěvu, precizní hry na klavír a bouřlivého soukromého života jsou pro Eltona Johna typické extravagantní kostýmy. Jeden z nich – tvořený duhovým slamákem, brýlemi ve tvaru not a motýlkem – proto najdete na reverzní straně mince, která je dílem medailéra Bradleyho Morgana Johnsona. To vše je podloženo britskou vlajkou. Averzní strana mince pak náleží atributům emitenta – tj. nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP), portrétu královny Alžběty II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry).

Nedílnou součástí mince je speciální balení plné fotografií a zajímavostí (v anglickém jazyce).Autor: Bradley Morgan Johnson / Jody Clark
Razila: Royal Mint, emitent: Velká Británie

Průměr: 38.61 mm, hmotnost: 28.28 g

Ryzost: CuNi
Hrana 0/0: vroubkovaná


Kvalita 0/0
(0 ks)
---
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_5_Pounds_Elton_John_unc_obal_1
2020_5_Pounds_Elton_John_unc_obal_2