2020 - 1 £ - Stříbrná mince 1/2 Oz Elton John

Velká Británie - 2020 - 1 £ - Stříbrná mince 1/2 Oz Elton John
2020 - 1 £ - Stříbrná mince 1/2 Oz Elton John

Sběratelský cyklus stříbrných mincí královské mincovny The Royal Mint je věnovaný těm největším legendám britské pop music. Pochopitelně v něm nemůže chybět fenomenální zpěvák a klavírista Elton John.

Život Eltona Johna připomíná horskou dráhu. Muž, který patří k nejúspěšnějším sólovým umělcům historie populární hudby, prodal 300 milionů desek a stanul na vrcholu hudební branže, ale zakusil i samé dno a málem se utopil v moři plném drog, sexu a byznysu. Na rozdíl od řady jeho slavných kolegů, které showbusiness dočista semlel, se však Sir Elton ze všech problémů doslova vyzpíval a jeho profesionální kariéra trvá neuvěřitelných 50 let.

Pro Eltona Johna je charakteristická neuvěřitelná garderoba plná extravagantních převleků, paruk, klobouků a především brýlí. Reverzní straně mince, která je dílem medailéra Bradleyho Morgana Johnsona, proto vévodí jeden ze zpěvákových kostýmů tvořený duhovým slamákem, brýlemi ve tvaru not a motýlkem. To vše je podloženo britskou vlajkou. Averzní strana mince pak náleží atributům emitenta – tj. nominální hodnotě 1 POUND (GBP), portrétu královny Alžběty II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry).

Mince je zasazena do speciálního rámečku, který ji ochrání a zároveň umožní její elegantní vystavení.Autor: Bradley Morgan Johnson / Jody Clark
Razila: Royal Mint, emitent: Velká Británie

Průměr: 27 mm, hmotnost: 15.71 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: vroubkovaná


Proof
(14000 ks)
2.490 Kč
(3 ks skladem)
Další obrázky
2020_1_Pound_Ag_Elton_John_proof_etue_1
2020_1_Pound_Ag_Elton_John_proof_etue_2
2020_1_Pound_Ag_Elton_John_proof_etue_3