2020 - 5 £ - Pamětní mince Queen

Velká Británie - 2020 - 5 £ - Pamětní mince Queen
2020 - 5 £ - Pamětní mince Queen

První hudební skupinou, která se objevuje na pamětních mincích z nového cyklu britské mincovny The Royal Mint, jsou legendární Queen. Od doby, kdy skupina vznikla, uplynulo v roce 2020 rovných 50 let.

Název skupiny Queen navrhl Freddie Mercury. Proč právě Královna? „Je to jenom jméno, ale je královské a zní nádherně. Je to silné slovo, naprosto univerzální a bezprostřední,“ nechal se slyšet fenomenální frontman. Protože všechna britská kovová platidla nesou vyobrazení královny Alžběty II., kytarista Brian May zažertoval, že jejich mince je zřejmě první, na které jsou královny vyražené z obou stran.

Reverzní strana mince, jejíž podoba je dílem Chrise Faceyho, předkládá logo skupiny obklopené hudebními nástroji – kytarou Red Special Briana Maye, bicími Ludwig Rogera Taylora, basovou kytarou Fender Precision Johna Deacona a klavírem Bechstein Freddieho Mercuryho spolu s mikrofonem na tyči. Není bez zajímavosti, že tři stisknuté klávesy na klaviatuře odpovídají počátečním tónům skladby Bohemian Rhapsody. Averzní strana mince náleží atributům emitenta – tj. nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP), portrétu královny Alžběty II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry).

Mince je zasazena do speciálního balení plného fotografií a zajímavostí (v anglickém jazyce).Razila: Royal Mint

Průměr: 38.61 mm, hmotnost: 28.28 g

Ryzost: CuNi
Hrana 0/0: vroubkovaná


Kvalita 0/0
(0 ks)
490 Kč
(0 ks skladem)
Další obrázky
2020_5_Pounds_CuNi_Queen_blistr_1
2020_5_Pounds_CuNi_Queen_blistr_2