Stříbrná titulární medaile JUDr.

Medaile s titulem - Stříbrná titulární medaile JUDr.
Stříbrná titulární medaile JUDr.

„Kdyby král neúnavně netrestal ty, které trestat má, silnější by si pekli ty slabší jako ryby na rožni. … Nikomu by nic nepatřilo a svět by byl vzhůru nohama.“

Tato definice spravedlnosti z prvního tisíciletí před naším letopočtem pochází z nejstaršího zákoníku, který byl vydán v Indii a vešel ve známost jako Zákoník Manuův.

Čerství absolventi právnických fakult stojí po obtížných studiích teprve na počátku největší zkoušky – zkoušky životní. Obor, který si jako své povolání zvolili, bude přinášet náročné okamžiky, ale také chvíle radosti. Podpořte jejich vůli hodnotným dárkem – pamětní medailí JUDr. z ryzího stříbra od České mincovny. Ta jim bude navždy připomínat důstojnost právnické profese.

Návrhu stříbrné medaile se zhostila talentovaná výtvarnice Irena Hradecká, DiS., která vtiskla reverzu portrét učitele národů Jana Amose Komenského připomínajícího důležitost lidské vzdělanosti. Pozadí averzu je tvořeno nápisy JURIS UNIVERSI DOCTOR a motivem Diké, řecké bohyně spravedlnosti, v jejím typickém vyobrazení, kdy s šátkem přes oči rozhodně a nesmlouvavě třímá váhy.

Diké byla dcerou nejvyššího boha Dia a bohyně Themidy. Kdykoli Zeus vynášel soudy, stály při něm společně Diké s Themidou, která měla na starost zákonný pořádek. Obě bohyně pak coby ochránkyně práva svou přítomností po Diově boku vyjadřovaly významnou symboliku – že totiž spravedlnost a zákonný pořádek nejsou totožné pojmy. Římané oba tyto významy spojují v jediné bohyni spravedlnosti a práva, která se jmenuje Justitia.

Připomeňte čerstvým nositelům titulu JUDr., jak moc vám záleží na tom, aby byli ve svém profesním i soukromém životě úspěšní a spokojení. Darujte jim cennou stříbrnou pamětní medaili od České mincovny.Autor: Irena Hradecká, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 50 mm, hmotnost: 42 g

Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká s popisem


Proof
(0 ks)
2.290 Kč
(0 ks skladem)