Sada oběžných mincí 2024 Česká republika

2024 - Sada oběžných mincí 2024 Česká republika
Sada oběžných mincí 2024 Česká republika

Popis produktu pro Vás připravujeme.

MOMENTÁLNĚ VYREZERVOVÁNO

Můžete poptávat nezávazně emailem nebo žádankou. Limit poptávek je 2 kusy na klienta. Pokud se nám sadu podaří zajistit budete informováni o ceně.

Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou pravidelně vydává ucelenou sadu českých oběžných mincí, které jsou doplněny pamětním žetonem a uloženy do elegantního balení s motivy České republiky. Ani rok 2024 není výjimkou.

S kovovými platidly přicházíte do styku téměř každý den, ale zamysleli jste se někdy nad tím, co vlastně vyobrazuje jejich reliéf? Korunová mince nese Svatováclavskou korunu a dvoukoruna předkládá gombík – tedy ozdobný šperk z časů Velkomoravské říše. Mince s vyššími nominálními hodnotami pak patří architektuře České republiky. Pětikoruna připomíná legendární Karlův most přes řeku Vltavu. Desetikoruna patří Petrovu – tedy panoramatu brněnské katedrály svatého Petra a Pavla. Dvacetikoruna je věnována pomníku svatého Václava z pražského Václavského náměstí. Padesátikoruna, která byla v roce 1993 vyhlášena nejkrásnější oběžnou mincí světa, nese seskupení Karlova mostu, Národního divadla, kostela sv. Mikuláše a Pražského hradu s katedrálou sv. Víta – čili jedinečných staveb charakteristických pro naše hlavní město.

V sadě najdete šest oběžných mincí, které byly vyrobeny šetrnějším způsobem než peníze, jež se dostávají do oběhu. Na každé minci je vyražen letopočet 2024. V reliéfu doprovodného pamětního žetonu, který je dílem medailéra Davida Špryňara, se pak objevují rozličné pražské pamětihodnosti. Zatímco averzní strana předkládá pohled na hlavní město s Petřínskou rozhlednou v popředí, reverzu vévodí Staroměstský orloj s detailem astronomického ciferníku.

Balení sady má podobu česko-anglického leporela plného fotografií a zajímavostí o pamětihodnostech České republiky.

 Autor: kolektiv autorů
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Česká národní banka

Průměr: jako platné oběžné mince

Emise: červen 2024


Ryzost: jako platné oběžné mince
Hrana 0/0: jako platné oběžné mince


Kvalita 0/0
(7000 ks)
---
(0 ks skladem)