Sada oběžných mincí ČR 2022 - Narození dítěte

2022 - Sada oběžných mincí ČR 2022 - Narození dítěte
Sada oběžných mincí ČR 2022 - Narození dítěte

Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou pravidelně vydává sady oběžných mincí s motivem narození dítěte a ani rok 2022 není výjimkou. Sada představuje originální dárek pro každého, kdo má doma novorozené miminko, nejen pro zapálené numismatiky.

Uvedená cena je pouze ORIENTAČNÍ, můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Limit rezervace je 2 ks/ klienta.

Řada odborníků si myslí, že žijeme v době, která zažije konec fyzických platidel. Některé země mají k tomuto scénáři již nakročeno – například skandinávské státy, které evidují dominantní podíl bezhotovostních plateb. Ve Švédsku tvoří papírové a kovové peníze pouhé jedno procento z celkové hodnoty všech plateb a je pravděpodobné, že seveřané se v roce 2025 s bankovkami a mincemi definitivně rozloučí. Existuje tak reálná možnost, že i my jednoho dne budeme mít v peněžence jenom platební kartu a možná si při nákupu prostě a jednoduše vystačíme s mobilním telefonem. Není to škoda? Vždyť naše oběžné mince se řadí ke světové špičce – například taková pětikoruna Jiřího Harcuby, který je u nás i v zahraničí vnímán jako nedostižný mistr oboru, či bimetalová padesátikoruna Ladislava Kozáka, která byla v roce 1993 vyhlášena nejkrásnější oběžnou mincí na světě. Zkrátka máme být na co hrdí a možná i naše děti bude jednou zajímat, čím platili maminka s tatínkem…

Pro tento účel vznikla výroční sada oběžných mincí – obsahuje všechny platné kovové mince s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a s vyraženým letopočtem 2022, které vydala Česká národní banka a vyrobila Česká mincovna z Jablonce nad Nisou. Šestici mincí, které neprošly oběhem, doplňuje ještě pamětní žeton, jehož autorkou je medailér Petr Patka, DiS. Reliéf žetonu vyobrazuje dvojici roztomilých miminek – chlapečka a holčičku.

Kompletní set je uložen do dárkového balení, kam lze vepsat věnování a porodní údaje o miminku.Autor: kolektiv autorů
Razila: Česká mincovna a.s.

Emise: leden 2022


Hrana 0/0: jako platné oběžné mince


Kvalita 0/0
(9400 ks)
590 Kč
(0 ks skladem)