Sada oběžných mincí ČR 2021 ME ve fotbale

2021 - Sada oběžných mincí ČR 2021 ME ve fotbale
Sada oběžných mincí ČR 2021 ME ve fotbale

Tradiční sada oběžných mincí České mincovny a České národní banky se sportovní tematikou je v roce 2021 věnována mistrovství Evropy ve fotbale, které poznamenala koronavirová pandemie.

Limit objednávky 1 kus na klienta. Objednávky s vyšším počtem kusů budou stornovány.

Fotbalové mistrovství Evropy mělo premiéru v roce 1960 ve Francii a od té doby se hraje každé 4 roky v různých zemích světadílu. Rok 2020 měl být pro tento sportovní svátek mimořádný – protože šampionát slavil 60. „narozeniny“, jeho 16. ročník mělo hostit hned dvanáct měst ve všech koutech Evropy. Na stadionech Wembley Stadium (Londýn, Anglie), Allianz Arena (Mnichov, Německo), Stadio Olimpico (Řím, Itálie), Olympic Stadium (Baku, Ázerbájdžán), Krestovsky Stadium (Petrohrad, Rusko), Puskás Aréna (Budapešť, Maďarsko), Arena Națională (Bukurešť, Rumunsko), Aviva Stadium (Dublin, Irsko), Parken Stadium (Kodaň, Dánsko), Hampden Park (Glasgow, Skotsko), San Mamés (Bilbao, Španělsko) a Johan Cruyff Arena (Amsterdam, Nizozemsko) se však fotbalová elita nakonec neutkala. Z důvodu nečekané koronavirové pandemie, která postihla celou planetu, bylo konání turnaje posunuto na rok 2021…

Sada ukrývá šest oběžných mincí s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které byly vyraženy v roce 2021 a neprošly oběhem. Dalším dílem skládanky je speciální pamětní žeton medailéra Petra Patky, DiS. Zatímco averzní strana žetonu předkládá dynamickou figuru fotbalisty doplněnou výčtem dvanácti hostitelských měst, reverzní strana nese fotbalový míč, do kterého jsou vepsány názvy všech hostitelských zemí. Zvláštní pozornost je věnována anglickému Londýnu, kde se má konat finálový zápas, a reverzu proto vévodí ikonický Big Ben. To vše je uloženo do speciálního balení, které připomíná jednotlivé stadiony šampionátu.

Nenechte si ujít originální upomínku na fotbalový svátek!Autor: kolektiv autorů
Razila: Česká mincovna a.s.

Hrana 0/0: jako platné oběžné mince


Kvalita 0/0
(2000 ks)
1.590 Kč
(2 ks skladem)
Další obrázky
2021_sada_minci_CR_ME_Fotbal_bk_blistr_1
2021_sada_minci_CR_ME_Fotbal_bk_blistr_2
2021_sada_minci_CR_ME_Fotbal_bk_blistr_3
2021_sada_minci_CR_ME_Fotbal_bk_blistr_4
2021_sada_minci_CR_ME_Fotbal_bk_blistr_5