Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl

Březen 2023 - Pamětní mince ČM v licencích zahraničních emitentů - Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl
Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl

Unikátní stříbrná mince s broušeným českým křišťálem z řady „Crystal Coin“ je výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – mincovnictví České mincovny a sklářství společnosti Preciosa. Dárek pro každou příležitost nese motiv anděla.

Můžete rezervovat emailem nebo žádankou. Uvedená cena je pouze orientační a bude stanovena po vydání mince.

Slovo anděl pochází z řeckého angelos – neboli posel. Toto pojmenování je příhodné, neboť andělé slouží jako prostředníci mezi královstvími na nebi a na zemi. Nemusí jít jen o křesťanské anděly. Podobné nadpřirozené bytosti známe i z dalších světových náboženství či ezoterických nauk, a přestože se v některých aspektech liší, jedno mají společné: Zosobňují lásku, bezpečí, klid a mír. Andělé jsou všudypřítomní, pročež nám mohou být neustále nablízku, ale nedokáží nám pomoci, dokud jim to sami nedovolíme. Nevyřeší za nás problémy, ale jakmile je vpustíme do našich životů, poskytnou nám moudré rady a nasměrují nás na cestu k úspěchu. Vedle osobního anděla strážného, který dohlíží na každého z nás, existuje i spousta dalších božích služebníků, kteří mají na starost konkrétní aspekty lidské existence. Je jen na nás, jestli požádáme o pomoc anděla lásky, moudrosti, svobody, léčení, …

Andělé jsou dokonalí a nemají důvod se měnit – nikdo neví, jestli jde o muže, nebo ženy – každý je vidí tak, jak je chce vidět. Medailérka Petra Brodská, DiS., proto nebeskou bytost vyobrazila obecně a stylizovaně – bez konkrétních rysů. Na averzní straně mince pak najdete andělské perutě. Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, averzní strana nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2023.

Mince je uložena do dárkového balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení. Součástí je certifikát pravosti, kam můžete vepsat své věnování.Autor: Petra Brodská, DiS.
Razila: Česká mincovna a.s., emitent: Niue

Průměr: 50 mm, hmotnost: 31.1 g (1 Oz), nominál: 2 NZD

Emise: březen 2023


Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana proof: hladká


Proof
(2000 ks)
2.990 Kč
(0 ks skladem)